You are currently viewing HOTEL ROYAL PARK 4*- ELENITE 2022

Royal Park 4* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Хотелот има специфична архитектура со прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и студија имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack бар, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Park 4*.

Royal Park 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 20% попуст за резервации направени до 28.02.2022

– 15% попуст за резервации направени до 31.03.2022

ТЕРМИНИ  05.06.2022 – 19.06.2022   04.09.2022 – 16.09.2022 ALL INCLUSIVE 20.06.2022 – 02.07.2022 28.08.2022 – 03.09.2022ALL INCLUSIVE 03.07.2022 – 27.08.2022    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед парк 49 € 64 € 71 €
Лице во двокреветна соба – поглед море 53 €  68 € 75 €
Лице во студио – поглед парк  53     68 €  75 € 
Лице во студио -поглед море 58 €   72 € 79 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори на плажа и покрај базенот 
 • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори
 •  Ресторани a la carte
 • Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 • Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот
 • Детско катче
 •  Тенис, мини голф
 • Забавен дел, анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти:

 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/ – 20% попуст на регуларната цена

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио (поглед парк или поглед море) – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И Т.А. С-ТРАВЕЛ