You are currently viewing Royal Park Hotel 4* – Банско 2023/2024

Royal Park Hotel 4* & Apartments 3* е хотелски комплекс кој се наоѓа на околу 900м од Гондолата и скијачките патеки во градот Банско, 800м од општина Банско и 1 км од највпечатливата црква во градот ” Свето Тројство”.
Лоциран во срцето на планината Пирин, Royal Park Hotel & Apartments нуди пријатни соби и апартмани, ресторан со модерен мебел и одлична кујна, лоби бар, бесплатен паркинг и СПА и релакс центар.
Ројал Парк е хотелски комплекс кој се состои од 5 посебни згради, вклучувајќи 35 апартмани и студија, како и хотелска зграда која нуди 59 двокреветни и семејни соби. Комплексот нуди бесплатно складирање на ски опрема и опрема, како и 24-часовна рецепција, бесплатен безжичен интернет во сите хотелски соби, апартмани и студија, сите заеднички простории.
Гостите можат да уживаат во нивниот релаксирачки зимски одмор од соништата. Комплексот е идеално место за сите оние кои сакаат да пробаат ново зимско искуство во комбинација со релаксирачки одмор, истакнат со големо внимание на секој детал од хотелскиот тим.
Не барајте подобро место – уживајте во нашето гостопримство во срцето на планината Пирин!

ROYAL PARK & SPA HOTEL **** БАНСКО              www.royalpark-bg.com        

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

22.12.2023
27.12.2023

28.12.2023
01.01.2024

02.01.2024
25.02.2024

26.02.2024
10.03.2024

STANDARD ROOM

SINGLE ROOM

69

126

67

62

SGL 1+1 CHD (0-4,99)

70

127

68

63

SGL 1+1 CHD (5-11,99)

70

127

68

63

DBL 1+2 CHD (5-11,99)

(5-11,99)

99

164

95

86

DBL 2+1 CHD (0-4,99)

99

164

95

86

DBL 2+1 CHD (5-11,99)

99

164

95

86

FAMILY ROOM

FAMILY ROOM 2 AD+EXTRA BED

147

250

141

129

FAM2 2+1 CHD (5-11,99)

132

224

126

115

FAM2 2+2 CHD (0-4,99)

(5-11,99)

133

225

127

116

FAM2 2+2 CHD (5-11,99)

(5-11,99)

159

269

152

139

FAM2 3+1 CHD (0-4,99)

148

251

142

130

FAM2 3+1 CHD (5-11,99)

174

295

167

152

Полупансион

14

14

14

14

Деца од 5-11.99 год.

7

7

7

7

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Цените се дадени по лице на ден 

  • Wi-Fi,
  • шатл до 1-та ски станица,
  • паркинг

Додатоци

Полупансион+: 10 ЕУР возрасен / 5 ЕУР по дете 5-11,99; HB+ вклучува пијалоци за време на вечерата: безалкохолни пијалоци (ладни и топли), локално точено вино, вода, сокови (неограничено количество).
 Новогодишна вечера 95 ЕУР за возрасни и 50 Еур за деца од 5-11.99 години
*HB+ не се применува на 31.12.2023 година за вечера. Сите гости кои го резервирале овој оброк имаат право да добијат ручек на 01.01.2024 година.

ПОПУСТИ

-Дете (0-4,99 г) – Бесплатно
-Дете (5-11,99 г.) на BB во студио – бесплатно; на HB+ доплата од 5 евра на ден
-1-во дете (5-11,99 г.) во Апартман на сите табли – бесплатно
-второ дете (5-11,99 г.) во апартман на сите пансиони – 50% попуст од цената за возрасни
-3 возрасен во Апартман: 20% намалување на BB; додаток за HB+ за возрасен без попуст
*Попустот не се применуваат за новогодишната празнична вечера

EBD (применливо за сите типови соби)     Попуст за рана резервација:

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 22.12 ДО 27.12.2023 И ОД 02.01  ДО 10.03.2024

7=6,14=12 и 21=18 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 07.01 ДО 24.01.2024 И ОД 26.02 ДО 03.03.2024

*EBD не се применува на додатокот за сезоната Б и новогодишната празнична вечера
*Сите резервации за сезоната Б со новогодишна празнична вечера се предмет на 100% претплата 10 дена пред пристигнувањето
*Во случај на промена на имиња и периоди, попустот за рана резервација не важи.
*Доколку во хотелот има помалку од 20 гости, оброците се на претходно избрано мени од хотелот.
Попустите -применливи за сите типови соби

УСЛОВИ:

  • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
  • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ