ХОТЕЛ ROYAL ALHAMBRA PALACE 5* – СИДЕ

ROYAL ALHAMBRA PALACE – 5* – COLAKLI – SIDE

Положба

Хотелот се наожа во областа Colakli, 5км од Side и 48км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 579. Супериор стандардни соби (40-46m²; една спална соба, едно купатило, макс.3+1 лице), Duplex фамилијарни соби (80m²; на спрат спална соба за родители и купатило и долу спална соба за деца и купатило со туш, нема врата помеѓу но не се гледа ништо од горниот спрат, макс.4 лица) , Фамилијарни соби со врата што ги поврзува (72m²; две спални соби, едно купатило , има врата помеѓу собите ,макс.2+2лица), Junior suits (70m²; една спална соба, една дневна соба, две купатила,one living room, two bathrooms, џакузи во спална соба, макс.2+1 лице),Alhambra suit (63m²; една голема соба со место за седење, едно купатило, макс.3+1 лице) и 5 соби за лица со хендикеп. Собите се со страничен поглед на море, со поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со туш и када, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар( се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, тепих на под, LCD TV со сателитска програма, балкон.

Услуга

Ultra all inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, бифе со диетална храна и ресторан за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, услуга за сладолед за време на вечерата, мини бар во собите. Не е вклучено во ultra all inclusive концептот: луксузни увозни пијалоци, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, послуга во соба.

Содржина

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани –Fettucini – Италијанска кујна, Kuzine – Турска кујна, Captain – Рибен ресторан, Miyako – кујна со храна од Далечен Исток и La Viva Fiesta – Мексиканска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење и сушење, шопинг зона, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, рент а кар се доплаќаат. WI-FI со ниска брзина во лоби и во собите е бесплатна.

Плажа

Хотелска приватна плажа, песочна, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

Спорт и Забава

Надворешни и внатрешни (затворени во лето) базени за возрасни и деца, аква парк со лизгалки на вода, Fun fair, Фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, куглање, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, fun fair и мини клуб за деца од 04 – 12 години, игралиште , Fun Fair, мини Disco.

✈️ 19.07.2020 (7 дена) – цена по лице 769 €
✈️ 26.07.2020 (7 дена) – цена по лице 769 €
✈️ 02.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 05.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 09.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 12.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 16.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 19.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 23.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 26.08.2020 (7 дена) – цена по лице 808 €
✈️ 30.08.2020 (7 дена) – цена по лице 769 €

Цената е во тотал по лице со вклучени ⬇️
✅авионски превоз од Скопје
✅аеродромски такси
✅20кг багаж по лице
✅трансфер од аеродром до хотел