You are currently viewing Ruskovets Spa 4*-Добриниште Ценовник 2024+Велигден

Ruskovets Spa 4*-Добриниште 07.04-28.11. 2024

Уникатен затворен комплекс во подножјето на Пирин, на само 6 км. од Банско Изберете помеѓу удобни хотелски апартмани и одвоени семејни вили Бесплатнa спа-зона за гостите на хотелот со сауна, парни бањи, топла клупа и лековита минерална вода во базените Бесплатни трансфери до лифтот во Банско / на распоред / Бесплатна анимација за деца
Добриниште е познат по својата минерална вода. Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.

ОПИС:

Хотел “Русковец” 4 *е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,
внатрешен детски базен,
широка тераса со 2 џакузи и лежалки,
удобни апартмани и вили,
бесплатна детска зона,
Ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)
Лоби бар „Русковец“
Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт,
масажа,
велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.
Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

Апартманите се наоѓаат во хотелската зграда, а вилите се надвор од хотелската зграда и се самостојни.

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /: 131 м2
Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
Панорамска тераса на планината;
Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;
Покриен паркинг за вилата;
Безжичен интернет

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет.
На вториот спрат, две спални + тоалет.
На втората спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /:  98 м2
Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
Тераса во спалната соба;
Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Топол салон за сушење на ски обувки;
Безжичен интернет
Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици.
Со доплата по 12/ на ден за домашен љубимец  до 8 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /: 80 м2;
Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла;
Тераса;
Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка…… ;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет
Апартаментите се погодни за до 5 гости.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /: 60 м2;
Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
Дневна соба со трпезарија и кујна
Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
Тераса;
Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет
Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .
Домашни миленици не се дозволени

Период Цена за ноќевање по соба со појадок,вечера и СПА центар
07.04 – 18.07.2024 19.07 – 01.08.2024 16.08 – 08.09.2024 02.08 – 15.08.2024 09.09 – 28.11.2024
Тип на сместување Недела-Четврток Викенд Недела-Четврток Викенд Мин. 3 ноќи Недела-Четврток Викенд
ХОТЕЛ
Апартман Јуниор
2 возрасни + 1 дете  до 3.99г.
132 € 141 € 141 € 151 € 157 € 132 € 141 €
Апартман Сениор
4 возрасни +1 дете до 11.99г.
228 € 242 € 242 € 258 € 267 € 228 € 242 €
ФАМИЛИЈАРНИ КУЌИ, ВИЛИ
Вила Комфорт сс 1 спална
2 возрасни + 1 деца до 3.99г.
159 € 171 € 171 € 184 € 191 € 159 € 171 €
Вила Фамилиа Комфорт
4 возрасни +1 дете до 11.99г.
256 € 272 € 272 € 291 € 302 € 256 € 272
 • Едно дете до 3.99г. бесплатно со појадок и вечера во сите типови соби
 • Дете до 4-11.99 г. доплата за вечера според табелата подолу:
Доплата за вечера за гости на доп.легло задолжително
Вечера за дете 4 – 11.99 г. 13€‎
Вечера за возрасен 23€‎

 

ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН 03-07.05.2024

Тип на сместување / Период Цена по соба мин 3 ноќевања,појадок,вечера/СПА центар
03 – 07.05.2024
ХОТЕЛ
Апартман Јуниор
2 возрасни + 1 дете  до 11.99г.
178 €
Апартман Сениор
4 возрасни +1 дете до 11.99г.
274 €
ФАМИЛИЈАРНИ КУЌИ, ВИЛИ
Вила Комфорт сс 1 спална
2 возрасни + 1 деца до 11.99г.
211 €
Вила Фамилиа Комфорт/4 возрасни +1 дете до 11.99г. 305 €
 • Едно дете до 3.99г. бесплатно со појадок и вечера во сите типови соби
 • Празнична програма на 5 мај  недела 
 • Празнична велигденска вечера на 5 мај недела и вклучен пакет пијалоци (чаша вино и 1 безалкохолен пијалок за возрасен и 1 сок за дете)
 • Празнично уживање со велигденски јајца и козињак за време на појадок на 5-ти мај

Доплата за вечера за гости на доп.легло задолжително

 Доплата Стандард вечера 03,04 и 06.05 Гала вечера + пијалоци 05.05
Вечера за дете 4 – 11.99 г. 13 19
Вечера за возрасен 23 35

СЛИКИ:

Во цената Е вклучено:

-Цените се во евра, по ноќевање со појадок и веќера за апартман или вила, со минимум престој од 2 ноќевања 

-Внатрешен минерален базен за возрасни со температура на водата 30°C.
-Внатрешен детски минерален базен со температура на водата од 33°C
-Бесплатен спа простор – парни бањи со арома и сол, сауна и топла клупа
-Клима и сеф во собите и вилите
-Соба за сушење ски чизми во секоја викендица
-Камин во секоја вила
-Фитнес центар
-Безжичен интернет низ целиот комплекс
-Бесплатно ски шкафче за сопствена или изнајмена ски опрема во хотелскиот дел
-Трансфер до скијалиштето Банско /според распоред
-Бесплатен паркинг, секоја вила има сопствен паркинг простор
-ДДВ
 

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса на 0.61еур по лице на ден (задолжително се плаќа на рецепција)
 • Пијалоци за време на оброците ( освен предвиденото од хотелот)
 • Личен трошок на патникот

Бесплатно за деца:

 •  Детски клуб со специјална програма и аниматор за деца од 3-8 г. /од 9:00 до 18:00 ч/
 •  Користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 ч.
 • Бебе време Русковец програма:Детско креветче со постелнина Трпезариски столициДетски додатоци /тенџериња и кади/ Детски бањарки на барање Детски ТВ канали Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation

Политика за ноќевање со појадок за дополнително легло:

 • Едно дете на возраст од 0 – 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло
 •  Второ дете од 0 до 3,99 години, сместено во бебешко креветче, доплаќа 8 евра/ноќевање за сите типови соби
 •  Второ дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло во Family Comfort вила доплаќа ЕУР 20/ноќевање дополнително
 •  Петти возрасен на дополнителен кревет во Villa Familia Comfort плаќа 75% од цената за возрасен на редовен кревет.

Дополнителни услуги, на барање:

 •  Користење на џакузи на отворено со минерална вода, до 4 гости: За 1 час – 25 евра. За 2 часа – 43 евра. Дозвола за домашни миленици: до 10 кг. дозволено е само во вилите,со доплата од 20 евра/ноќевање

Политика за откажување:

 • Во случај на откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот на сместување – без казна.
 • Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот на пријавување – се одзема износот за 1 цела ноќ за резервираната соба
 • Во случај на порано поаѓање од бараниот престој – се одзема сумата за 1 цела ноќ
 • Откажувањето или промената на резервацијата мора да се направи писмено и писмено да биде потврдено од хотелот.

Хотелот го задржува правото да ги менува цените и условите за минимален престој во зависност од капацитетот на хотелот, како и за време на државни празници и периоди со специјални понуди.

 
Приговори и поплаки:
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување !

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ