You are currently viewing С Студио – Ханиоти

S Studio – Hanioti

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТА ДО 01.09.2021

ОПИС:

Локација: С Студио  се наоѓа на 20м. од пешачката зона со многубројни продавници, кафичи, на само 2мин до прекрасната песочната плажа и на 800 м. од познатиот бич бар Молос.

Соби: Студиото е трокреветно (ново 2019) опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручање, тоалет, тераса, wi-fi, клима и ТВ. Не поседуваат крпи.

 • 1/3 студио француски лежај + единечен кревет  (погоден за 3 возрасни лица, или за фам. со 2 деца до 8год.)

За хигиената на апартманите, секој гостин се грижи за својот апартман. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плаќа на лице место. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

Плажа: 2 минути до плажа.

Координати: 39.9998377,23.5757081

Check in: 14:00h.

Check out: 09:00h.

ЦЕНОВНИК: 

Период Ноќевања 1/3 студио Коментар
23.05-30.05.2021 7 93€ промо
30.05-06.06.2021 7 113€ промо
06.06-13.06.2021 7 153€  
13.06-20.06.2021 7 233€  
20.06-27.06.2021 7 303€  
27.06-04.07.2021 7 323€  
04.07-11.07.2021 7 353€  
11.07-18.07.2021 7 393€  
18.07-25.07.2021

продадено

7 433€  
25.07-01.08.2021

продадено

7 433€  
01.08-08.08.2021

продадено

7 433€  
08.08-15.08.2021

продадено

7 433€  
15.08-22.08.2021

продадено

7 433€  
22.08-29.08.2021

продадено

7 393€  
29.08-05.09.2021

продадено

7 293€  
05.09-12.09.2021

продадено

7 223€  
12.09-19.09.2021

продадено

7 163€ промо
19.09-26.09.2021

продадено

7 93€ промо

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Клима уред
 • Wi-Fi

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса – 0,5€ на ден (се плаќа во агенцијата)

Превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35 еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35 еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45 еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45 еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!
 • Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
 • На промо цените не следува попуст!!!
 • С – Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%.
 • За патување во Грција патниците задолжително треба да поседуваат ВАЛИДЕН ДОКУМЕНТ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ПРОТИВ “КОВИД 19“, ИЛИ ВАЛИДНА ПОТВРДА ЗА НЕГАТИВЕН “ PCR” ТЕСТ.
 • Патниците стриктно да се придржуваат до протоколите пропишани за превоз во автобус и задолжително носење на заштитни маски во автобус.
 • Автобусите ќе бидат редовно дезинфицирани пред и после завршувањето на патувањето.
 • Доколку некој биде вратен од граница поради неисправни документи, агенцијата не сноси никаква одговорност и парите нема да бидат вратени на клиентите.
 • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во АПП/СТУДИО е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ