ВИЛА – ПАНАЈОТА – САРТИ

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кои сакаат мирен и релаксиран одмор.

Лоцирирана е на околу 100метра до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку бич барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

Трокреветна еко соба на приземје – со помала тераса лоцирана на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна соба на 1ви спрат

Четворокреветна на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

 

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет, чајна кујна, тераса, клима со доплата од 5еур.

 

Гпс координати: 40.080592 23.979175

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, и се резервира со 30% аконтација

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

ВИЛА ПАНАЈОТА – САРТИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/3 еко 1/3 приземје 1/4 еко студио коментар
24.05-31.05.2020 7 59 79 89 Промо цена
31.05-07.06.2020 7 99 119 129 Промо цена
07.06-14.06.2020 7 129 159 169 Промо цена
14.06-21.06.2020 7 179 229 239  
21.06-28.06.2020 7 249 279 289  
28.06-05.07.2020 7 319 359 379  
05.07-12.07.2020 7 359 399 409  
12.07-19.07.2020 7 369 409 419  
19.07-26.07.2020 7 449 479 489  
26.07-02.08.2020 7 449 479 489  
02.08-09.08.2020 7 449 479 489  
09.08-16.08.2020 7 449 479 489  
16.08-23.08.2020 7 419 439 449  
23.08-30.08.2020 7 399 419 429  
30.08-06.09.2020 7 329 359 369  
06.09-13.09.2020 7 259 289 299  
13.09-20.09.2020 7 209 239 249  
20.09-27.09.2020 7 149 169 179 Промо цена

 

 

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште