Sithonia Village – Gerakini, Grcija

Хотел SITHONIA VILLAGE се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.02.2020
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Термин Услуга Double Superior (1/2) Double Superior (1/2+1) Family Room Коментар
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера  
24.05-31.05.2020 7 HB 99 139 149 Промо
31.05-07.06.2020 7 HB 109 149 159 Промо
07.06-14.06.2020 7 HB 129 169 179 Промо
14.06-21.06.2020 7 HB 219 259 269  
21.06-28.06.2020 7 HB 249 289 299  
28.06-05.07.2020 7 HB 269 309 319  
05.07-12.07.2020 7 HB 299 339 339  
12.07-19.07.2020 7 HB 329 369 379  
19.07-26.07.2020 7 HB 349 389 399  
26.07-02.08.2020 7 HB 359 399 409  
02.08-09.08.2020 7 HB 359 399 409  
09.08-16.08.2020 7 HB 359 399 409  
16.08-23.08.2020 7 HB 349 389 399  
23.08-30.08.2020 7 HB 319 359 369  
30.08-06.09.2020 7 HB 269 309 319  
06.09-13.09.2020 7 HB 239 279 289  
13.09-20.09.2020 7 HB 169 209 219 Промо
20.09-27.09.2020 7 HB 129 169 179 Промо

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Капацитет:

Double superior (1/2) – 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)
Double superior (1/2+1) – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)
Family Room – (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

-Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
-Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
-Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно
-Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot
-Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
-Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно
-Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно
-Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена не следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
-За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А  С – Травел, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Легенда
DBL – двокреветна соба, STD – студио, APP – апартман
ADL – возрасен, CHD – дете,
BB – Ноќевање со појадок, HB – Полупансион