You are currently viewing ХОТЕЛ – SOKOTERME – СОКОБАЊА – СРБИЈА

Хотел СОКОТЕРМЕ  се наоѓа во близина на градскиот парк, на 5 минути пешачење од центарот. Хотелот изграден во грчко-римски стил, ќе ве врати низ вековите со својот изглед и стил.Спротивно на тоа, собите се модерни и елегантно опремени.

Услугата во хотелот е ноќевање со појадок. Доручек се служи за појадок. Во ресторанот можете да нарачате ручек или вечера „a la carte“. Ресторанот има разновидна гастрономска понуда. Посебно препорачуваме да пробате локални вина од подрумот на семејството Милојевиќ.

Пријавувањето за гости е од 13 часот, а одјавувањето е до 11 часот наутро. На денот на пријавување или одјавување, имате право да ги користите СИТЕ содржина во текот на целиот ден.

Хотелот е пет френдли меѓутоа има ограничено движење низ центарот на хотелот.

Велнес центарот е луксузно опремен и секој агол е прилагоден на капачи и корисници на услуги. За сите гости кои бараат рекреација, подобрување на квалитетот на животот, здравјето и општата состојба на умот и телото, има 3 базени (2 затворени и 1 отворен) со топла олиго-минерална вода од 25 до 36 степени и тие работат во текот на целата година.

Велнес објекти достапни за нашите гости:
• финска сауна
• парна бања
• просторија за сол

Дополнителни услуги се:
• масажи за раце (релаксација, спортски и ексклузивни масажи)
• мадеротерапија
• ултразвук и биоптон
• електро масажа

Користењето на содржината ќе ве оживее! Составот на водата е особено добар и успешно ги неутрализира болките во коските, ревматизмот, последиците од повреда, како и промените и болестите на кожата.

Хотелот располага со 2 типа на соби и тоа : 

Супериорни соби (двокреветни или трокреветни) содржат: бања (fenTWC), два поврзани кревети (200cm x 90cm), LCD телевизор, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Трокреветните соби имаат дополнително легло или софа на истегнување. Сите соби (освен една) имаат тераса, а просториите се непушачи. Тие се наоѓаат на првиот или вториот кат и до нив може да се стигне со лифт или скали. Доколку е потребно и можно, може да се додаде бебешко креветче или дополнително легло.

Делукс соби:со камин „Купидон“ (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, џакузи, фен за коса), „француски“ кревет (200cm x160cm), софа, камин со камин, LCD телевизор, A / C, телефон , мини бар, сеф, wi-fi интернет, тераса со поглед на градот. Гостите добиваат крпи и влечки, Ако е потребно, може да се додаде бебешко креветче.

Делукс соба  “Аква” (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, фен за коса), “француски” кревет (200cm x160cm), софа кревет, аквариум со риба, LCD телевизор со кабелска програма, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Собата има тераса и се наоѓа на вториот кат. Гостите добиваат крпи и влечки, како и козметички и хигиенски додатоци. Доколку е потребно, може да се внесе креветче во просторијата.

 

Услуга Супериор соба Делукс соби:со камин „Купидон“ Делукс соба  “Аква”
Ноќевање со доручек по лице (нед-чет) 1850 мкд 2900 мкд 2900 мкд
Ноќевање со доручек по лице ( пет-саб) 2150 мкд 3200 мкд 3200 мкд

 

Цените се изразени по лице и вклучуваат ноќевање со доручек и користење на спа велнес центрите и затворен и отворен базен .

Во цената не е вклучено : 

  • Туристичка такса : 80 српски динари по лице на ден ( се плаќа во хотелот ) , за деца од 7 до 15 години 45 динари , за деца до 7 години бесплатно.
  • Дополнителни масажи и медицински третмани во хотелот и се плаќаат на лице место