You are currently viewing Велигденски Пакет – Хотел Св. Никола 3* – Сандански

Хотел Св.Никола – Сандански располага со 63 двокреветни, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани. Сите соби и апартмани се модерно опремени, опремени со кабловска телевизија, телефон со директна телефонска линија,мини бар, безжичен интернет, централна климатизација, бања.
За своите најмлади посетители, хотелот нуди детско катче. Хотелот се напојува со хипертермална минерална вода – (75 ° С од бушење). Водата се препорачува за лекување на болести на мускулно-скелетниот систем, респираторни заболувања, болести на периферниот нервен систем.

СПА ХОТЕЛ СВЕТИ НИКОЛА 3* – САНДАНСКИ – БУГАРИЈА
ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН 22.04-25.04/2022

Тридневен пакет 1 возрасен         1 возрасен           +1 дете до 11.99г 2 возрасни 2 возрасни +дете  до 3.99г      2 возрасни +дете од 4-11.99г 3 возрасни
Двокреветна стандард 142€ 152€ 179€ 179€ 216€ /
Двокреветна класик 172€ 178€ 210€ 210€ 255€ /
Студио/фамилијарна соба 312€ 326€ 332€ 332€ 347€ 353€

Цените се по соба на ден на база ноќевање со појадок

 • Велигденски ручек на 24.04/2022
 • користење на СПА центар, внатрешен базен со минерална вода, внатрешен термален базен
 • џакузи, сауна,римска бања, фитнес
 • интернет
Дводневен пакет 1 возрасен         1 возрасен        +1 дете до 11.99г 2 возрасни        2 возрасни      +дете  до 3.99г      2 возрасни  +дете од 4-11.99г 3 возрасни
Двокреветна стандард 112€ 122€ 143€ 143€ 173€ /
Двокреветна класик 132€ 139€ 164€ 164€ 198€ /
Студио/фамили. соба 235€ 250€ 256€ 256€ 270€ 276

Цените се по соба на ден на база ноќевање со појадок

 • Велигденски ручек на 25.04/2022
 • користење на СПА центар, внатрешен базен со минерална вода, внатрешен термален базен
 • џакузи, сауна,римска бања, фитнес
 • интернет

НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ!!!!!

Ловиште  „Куклинска чешма“  се наоѓа во селото Пирин / Сандански, 55 км од градот Сандански. Ловиштето се протега на површина од 1500  хектар и се пристигнува по асфалтен пат. Успех  за  лов на дива свиња, тука е  загарантиран, можи да се сретната  змии, волци и лисици. Постои можност да се лови и пастрмка. Гостите на ловиштето  се сместени во луксузната ловечка куќа, која се наоѓа во ловиштето на 1050 м. Има 5 двокреветни соби, од кои секој има сопствена бања а тука е  и луксузна таверна со добра храна.

Ние обезбедуваме возач и транспорт.

Комплексот Свети Врач   е бившата градска бања на градот Сандански. По големиот ремонт и реконструкција, во декември 2015 година, повторно  се отвараат вратите  за жителите и гостите
на градот. Се  снабдува  со минерална вода која извира од 400 метри.  Регионот на Сандански е познати  по многуте извори со високи температурни , кои се применувале и ценеле и во римско време. Нивната температура е различна и достигнува до 83 ° C.

Винарската визба “Хамам” е новоотворениот ресторан, дел од Спа комплекс Свети Врач. Во  пријатна атмосфера можете да уживате во широк спектар на различни вина , како од локални производители, така и увозни од целата земја. Со виното ние  ќе ви понудиме најразлични  предјадења од нашата кујна – месо, морски плодови, различни видови сирење. Ние исто така нудиме пици, салати  и десерти. Работно време од 08:00 до 23:00 часот, за да можете да не посетите  од сабајле со  вашето утринско кафе, за ручек или за вечера. Нашиот персонал, кој ги има своите вештини од  Спа Хотелот Св. Никола, се на ваше располагање.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ