You are currently viewing Шпанија – 8ми Септември – Авионска Програма

Шпанија – 8ми Септември – Авионска Програма

ТЕРМИНИ: 05.09 – 12.09

(7 ноќевања/ 8 дена)

1 ДЕН – (авионски лет СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА)
Во договорено време состанок на групата на Скопскиот меѓународен аеродром. По времето предвидено за чекирање упатување кон чекалните. Лет на релација Скопје – Барселона (од прилика 2 ипол часа). Пристигнување на аеродромот Ел Прат во Барселона. Организиран бесплатен трансфер од аеродром до Љорет де Мар, најпознатиот туристички центар на крајбрежјето на Коста Брава – Љорет де Мар (65 км од Барселона). Сместување во хотел Дон Хуан со 4* . Попладне предвидено за одмор. Секоја вечер факултативна посета на дискотека. Ноќевање.

2-7. ДЕН  – (ЉОРЕТ ДЕ МАР – БАРСЕЛОНА)

Вашиот престој во Шпанија може да биде незаборавен со посета на факултативните излети од нашата богата и ЕКСКЛУЗИВНА понуда: FLAMENCO LA SIESTA, CASTEL MEDIEVAL (Витешка вечера), BARCELONA PANORAMICA (посета на Саграда Фамилиа, паркот Цитадела, познатата улица Пасеж де Грасиа, магичните фонтани…), COSTA BRAVA, BARCELONA BY NIGHT, NOU CAMP, AQUARIUM, со што вашиот престој во Шпанија ќе биде полн со спомени и убави доживувања.

ДЕН  – (ЉОРЕТ ДЕ МАР –БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ)

Според програмата напуштање на хотелот и заминување кон аеродромот во Барселона. Чекирање на летот за Скопје. Пристигнување во Скопје.

РЕДОВНА ЦЕНА: 649€ 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА: 449€

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања во хотел DON JUAN 4* во Љорет Де Мар со ПОЛН ПАНСИОН (standard rooms)
 • Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје
 • Сите аеродромски такси
 • Комплетна организација на патувањето
 • Трансфер од аеродром во Барселона до Љорет де Мар и обратно
 • Чекиран багаж РАНЕЦ СО ДИМЕНЗИИ 40 x 30 x 20 cm (без тркалца)
 • Дете од 0 – 1,99 – БЕСПЛАТНО
 • Дете од 2 – 11,99 – 70€ ПОПУСТ (Во придружба на две возрасни лица)

Цената не вклучува:

 • Факултативни излети
 • Патничко-здравствено осигурување (кое може да се извади и во ТА Рапсоди Травел), задолжително.
 • Доплата за 1/1 соба – 200€ 
 • ДОПЛАТА ЗА БАГАЖ ОД 10 кг СО ДИМЕНЗИИ   55 x 40 x 23 cm (со тркалца) – 25€
 • ДОПЛАТА ЗА БАГАЖ ОД 20 кг – 85€
 • Задолжителен PCR тест
 • Задолжителна градска такса за регијата Каталонија (од 01.11.2012) – во хотелите со 1*, 2* и 3* – 0.50 € по ноќ/по oсоба, 4*, 5* – 1€ – се плаќа на рецепција на хотелот.

НАПОМЕНА!!!

***Резервација на место се прави со 10.000 денари по лице.

***Во случај на заострување на COVID – 19 мерките во местата кои се посетуваат, сите уплатени средства за аранжманот ќе ви бидат рефундирани во целост (освен средствата уплатени за авионската карта).

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ: 

Хотелот Don Juan, е сместен во центарот на Љорет де Мар, на само 400 метри оддалеченост од главната градска плажа. 

https://www.hoteldonjuanresort.com/en/ – (STANDARD ROOMS)

***Агенцијата го задржува правото на промена на програмот, како и редоследот на посети по денови, во било која ситуација и од било кои причини или околности кои би претставувале пречка за реализација на истиот. Истиот ќе биде реализиран веднаш во првата ситуација кога за тоа ќе има можност.

***Агенцијата го задржува правото на промена на цената на аранжманот во кои е вклучен авио превоз, доколку на летот има промена во авионската карта, агенцијата не одговара за тоа и разликата во цената ја сноси патникот. 

***Агенцијата го задрѓува правото на промена на програмот, во однос на времето на летање, кое ИСКЛУЧИВО зависи од времето на летање на авио компанијата.

*** Минимум 6 месеци важност на пасошот од денот на враќање