SPICE HOTEL & SPA – 5* – BELEK

SPICE HOTEL & SPA – 5* – BELEK

Положба

Хотелот се наоѓа во регионот Белек на 40 км од центарот на Анталија и 35 км од аеродромот.

Сместување

Вкупен број на соби 546 во главната зграда и во споредната зграда. Стандардни соби (36 м², една спална и една бања, главна зграда, макс.2 + 1лице) Стандардни Pool соби (35м², една спална и една бања, споредна зграда, макс.2 + 1лице), 6 соби за хендикепирани лица. Фамилијарни соби (72м², две спални соби со врата помеѓу, една бања,споредна зграда, макс.4лица). Сите соби се со сопствено купатило со када, туш и фен за коса, бањарки, папучи, систем за централна климатизација кој работи според временските услови,телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода, пиво, млеко се надополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, паркет на подот и балкон,WI-FI. Суит соби (67 м², две спални соби и една бања, или една спална соба една дневна соба и бања, главна зграда, макс.5лица) Duplex суити(55м², две спални соби со скали и не се одвоени со врата , купатило, главна зграда,макс.5лица) Honeymoon суити (55м², една спална соба со дневна соба, една бања со џакузи, голема тераса, главна зграда, макс.2лица) King суит (185м², две спални соби, две купатила со џакузи, површина со трпезариска маса, два балкони, главна зграда, макс.5лица) Претседателски суит (500м,со широка тераса, три спални соби со посебни бањи, дневна соба, трпезарија, џaкузи, соблекувална, главна зграда, макс.8лица) Во градината во склоп на хотелот има дел со вили: 22 executive вили, сите вили се декорирани во ориентален стил.

Услуга

Ултра се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, ноќна ужина, свеж овошен сок за време на појадок, сладолед за време на оброците во главниот ресторан, сите локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај , кафе. Услугата храна и пијалоци е достапна 24 часа. Не се вклучени: Ресторани А-ла-карте се со претходна резервација , увозен шампањ, флаширани вина, луксузни пијалоци, услуга во соба, сок од свежо овошје (освен за време на појадокот), услуга во соба, ресторан Defne – VIP ресторан.

Содржина

Главен ресторан Ishot, Ресторани А-ла-карт: Kisnish- турска кујна, Zeytin – италијанска кујна,Kekick – медитеранска кујна,Wasabi – азиска кујна,Barbeque- скара.Снек барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер телефон, факс, Интернет кафе, компјутерски игри, трговски центар, перална и хемиско чистење, изнајмување на автомобил се со доплата. Wi-FI интернет-конекцијата е бесплатна во собите и во областа на хотелот.

Плажа

Приватна плажа на хотелот, песочна,чадори за сонце, пешкири не се наплаќаат. Приватните павиљони на плажа и покрај базенот се со претходна резервација и се доплаќаат.

Спорт и Забава

Отворен и затворен базен за возрасни и деца (половина олимписки затворен базен), Аква парк со 7 лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, одбојка и кошарка. Со дополата се: центар за здравје и убавина, СПА центар, куглање, компјутерски игри и билијард, спортови на вода, терени за голф. Забавни програми за возрасни и деца во текот на денот, специјални шоу-програми во вечерните часови. Мини клуб со игралиште од 4-12 години.

✈️ 19.07.2020 (7 дена) – цена по лице 865 €
✈️ 26.07.2020 (7 дена) – цена по лице 865 €
✈️ 02.08.2020 (7 дена) – цена по лице 925 €
✈️ 05.08.2020 (7 дена) – цена по лице 925 €
✈️ 09.08.2020 (7 дена) – цена по лице 925 €
✈️ 12.08.2020 (7 дена) – цена по лице 925 €
✈️ 16.08.2020 (7 дена) – цена по лице 915 €
✈️ 19.08.2020 (7 дена) – цена по лице 885 €
✈️ 23.08.2020 (7 дена) – цена по лице 865 €
✈️ 26.08.2020 (7 дена) – цена по лице 865 €
✈️ 30.08.2020 (7 дена) – цена по лице 865 €

Цената е во тотал по лице со вклучени ⬇️
✅авионски превоз од Скопје
✅аеродромски такси
✅20кг багаж по лице
✅трансфер од аеродром до хотел