You are currently viewing STEFANI HOTEL 2* -Сарти 2022

STEFANI HOTEL 2* -Сарти 2022

Во една од најубавите летни дестинации на Халкидики-Грција , и  место со прекрасни плажи (5км) е местото Сарти, а таму можете да го најдете хотелот Стефани. Мал семеен хотел на само стотина метри од морето кој се состои од двокреветни, трокреветни и семејни соби, сите со поглед на море.
Хотелот нуди базен и сопствена плажа со чадори и лежалки достапни за гостите на хотелот. За време на престојот на плажа можете да уживате во кафе или пијалок, како и ужина. Мал мини маркет во просториите на хотелот ви дава можност да ги набавите секојдневните потреби без да треба да го напуштите хотелот.

STEFANI HOTEL 2* SARTI www.stefani-hotel.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10 01.05-10.06 11.06-10.07 11.07-31.08 01.09-11.09 12.09-12.10
Double Room Ground Floor 25 33 43 33 25
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Double Room Sea View 31 38 47 38 31
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Family Room Ground Floor 88 105 123 105 88
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Sea View 82 99 117 99 82
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Triple Room Ground Floor 62 78 103 78 62
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Triple Room Sea View 70 90 109 90 70
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Мин. престој 1 4 4 4 1
Опис: WI-FI,паркинг, сала за појадок, таверна, 100 метри од плажа,отворен базен, базен за деца,бар на базен
Соби: клима, САТ ТВ, фрижидер ,балкон
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amountNon show 50% of total amountEarly departure 50% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 10.07.2022 И ОД 01.09 ДО 10.10.2022
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ