You are currently viewing С-Травел Мезонета – Пефкохори Лето 2021

   С-ТРАВЕЛ МЕЗОНЕТА –  ПЕФКОХОРИ 2021

С-ТРАВЕЛ МЕЗОНЕТА – се наоѓа во стариот дел на Пефкохори, прекрасен дел опкружен со цркви, маркети, таверни, стари улички…. На  1мин. од Μasoutis маркетот и на 2 мин од најшироката и плажа во Пефкохори.  Мезонетата се со состои :
ПРВ спрат – салон, кујна, камин,  кревeт на спуштање (големина на брачен кревет) и уште еден кревет на равлекување (погоден за еден возрасен или 2 деца до 6 год.), ТВ. клима, тоалет,  и 2 тераси од предната и од задната страна.
ВТОР спрат  – 2 спални соби со брачен кревет, тоалет и 2 тераси од предната и задната страна.

ЛОКАЦИЈА: GPS Кординати:  39°59’18.3″N 23°36’35.2″E

https://maps.app.goo.gl/cSPqFjHzBhvYC31t8

Одалеченост:
Солунски аеродром: 95км
Ханиоти: 4км
Полихроно: 8км
Калитеа: 19км
Центар на Пефкохори 650м

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 01.06.2021

Период Ноќи 4 лица 6 лица 8 лица Коментар
23.05-30.05.2021 7 119€ 139€ 159€ Промо
30.05-06.06.2021 7 149€ 169€ 189€ Промо
06.06-13.06.2021 7 179€ 199€ 219€  
13.06-20.06.2021 7 259€ 279€ 309€  
20.06-27.06.2021 7 339€ 379€ 409€  
27.06-04.07.2021 7 409€ 439€ 469€  
04.07-11.07.2021 7 429€ 459€ 499€  
11.07-18.07.2021 7 459€ 489€ 539€  
18.07-25.07.2021 7 509€ 549€ 589€  
25.07-01.08.2021 7 509€ 549€ 589€  
01.08-08.08.2021 7 509€ 549€ 589€  
08.08-15.08.2021 7 509€ 549€ 589€  
15.08-22.08.2021 7 509€ 549€ 589€  
22.08-29.08.2021 7 489€ 509€ 529€  
29.08-05.09.2021 7 439€ 459€ 479€  
05.09-12.09.2021 7 379€ 399€ 429€  
12.09-19.09.2021 7 319€ 329€ 349€ промо
19.09-26.09.2021 7 209€ 229€ 249€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност    1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
Првите два и последниот термин се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:
-Ноќевање,
-клима уред и wi-fi, TV…

Во цената не е вклучено:
-Превоз,
-патничко осигурување,
-туристичка такса (0,50 еур на ден – се плаќа во агенцијата).

ВАЖНA НАПОМЕНА: За хигиената на апартманите, секој гостин се грижи за својот апартман. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Вилата се смета за една од нај одржуваните , затоа да бидеме добри гости.Апартманите не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.
За патување во Грција патниците задолжително треба да поседуваат ВАЛИДЕН ДОКУМЕНТ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ПРОТИВ “КОВИД 19“, ИЛИ ВАЛИДНА ПОТВРДА ЗА НЕГАТИВЕН “ PCR” ТЕСТ. Патниците стриктно да се придржуваат до протоколите пропишани за превоз во автобус и задолжително носење на заштитни маски во автобус. Автобусите ќе бидат редовно дезинфицирани пред и после завршувањето на патувањето. Доколку некој биде вратен од граница поради неисправни документи, агенцијата не сноси никаква одговорност и парите нема да бидат вратени на клиентите.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35 еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35 еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45 еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45 еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА Недела

 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
 • 14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
 • 14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
 • 14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

С-Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во АПП/СТУДИОе дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Т.А  С – ТРАВЕЛ Ви посакува пријатен одмор.