You are currently viewing Хотел Св. Никола 3*, Сандански – Новогодишен Пакет

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овој регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.
Хотелот Св. Никола 3* се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатрешен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски ресторан, снек бар и пиано бар.

НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ 2022

Дводневен пакет :

Тип на соба: 1 adl 1 adl+1 chd (12г.) 2 adl 2adl+1chd ( 4г.) 2adl+1chd(4-12г.)   3 adl
DBL-STD 305 € 399 € 469 € 469 € 581 € /
DBL-CLASSIC 346 € 486 € 571 € 571 € 694 € /
STUDIO 592 € 663 € 694 € 694 € 765 € 796 €

Дадените цени се пакет по соба и вклучуваат:

 • 2 ноќевања со појадок – шведска маса 
 • Празнична новогодишна вечера во ресторан Св.Никола со свечена програма 
 • Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода,
 • џакузи , сауна, римска бања, фитнес, солена соба
 • wi-fi 
 • паркинг
 • осигурување
 • туристичка такса и ДДВ.

Тридневен пакет:

Тип на соба: 1 adl 1adl + 1chd(12 г.)  2 adl  2adl +1chd (4г.) 2adl+1chd (4-12г.)  3 adl
DBL- STD 355 € 454 € 534 € 534 € 657 € /
DBL-CLASSIC  406 € 563 € 662 € 662 € 785 € /
STUDIO 713 € 785 € 816 € 816 € 887 € 918 €

Дадените цени се пакет по соба и вклучуваат:

 • 3 ноќевања со појадок – шведска маса 
 • Празнична новогодишна вечера во ресторан Св.Никола со свечена програма 
 • Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода,
 • џакузи , сауна, римска бања, фитнес, солена соба
 • wi-fi 
 • паркинг
 • осигурување
 • туристичка такса и ДДВ.

Дополнителни информации:

 • Новогодишната празнична вечера има фиксно мени. 
 • Сите гости  ќе учествуваат во големата наградна игра за Новата година.

Разгледи во близина на Сандански:

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на
Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.
Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.
Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.
Природниот резерват  Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само
15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ