ХОТЕЛ & СПА ТИНО СВЕТИ СТЕФАН – ОХРИД 2020

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.
Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во соба.
Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.
Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.
Сместување:
Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, апартман со балкон и поглед кон езеро, трокреветна соба со поглед кон езеро, двокреветна соба со поглед кон езеро, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.


ОКТОМВРИ 2020

ХОТЕЛ ТИНО       СВЕТИ СТЕФАН **** поглед шума поглед езеро
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 23 ЕУР 25 ЕУР
АПАРТМАН   30 ЕУР

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА МИНИМУМ ДВЕ НОЌЕВАЊА

Овие цени се однесуваат за првото и второто ноќевање.
За секое наредно ноќевање цената е со 45% попуст од горе наведената цена
(пример полу пансион за две лица за три ноќевања кон шума би изнесувало вкупно 117 евра).

Дополнителни информации:

*Цените се со вклучен ДДВ.
*Во цената не е вклучена туристичка такса. (40денари на ден по особа)
*Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица
*Деца до 5,99 год–гратис (во двокреветна соба, без дополнително легло)
*Деца од 6 11,99 год – со 50% попуст од цената по лице (во двокреветна соба, со дополнително легло)
*Полу пансион – секоја вечера избор од 3 менија со предјадење, главно јадење и десерт

Услуги вклучени во цените:

-користење на внатрешен базен, детски базен, надворешен сезонски базен со солена вода (лежалки, чадори),
-спа центар со џакузи, сауна и парна бања,
-детско игралиште,
-пинг понг маса, билјард маса,
-конференциски сали (за настани),
-Wi-Fi, паркинг пред хотелот.
-Можност доплата за масажи, третмани и солариум.


ХОТЕЛ ТИНО СВЕТИ СТЕФАН 4*
2020-цени по лице.

ЈУНИ /СЕПТЕМВРИ 1-2 НОЌЕВАЊА-HB 3-6 НОЌЕВАЊА-HB 7+ НОЌЕВАЊА-HB ГРУПА НАД 20 ЛИЦА HB
ЕДНОКРЕВЕТНА 45‎€- поглед езеро        43‎€- поглед планина 40‎€ -поглед езеро        38‎€ -поглед планина 35‎€ -поглед езеро        33‎€ -поглед планина 30 ‎€
ДВОКРЕВЕТНА 33‎€- поглед езеро        31€- поглед планина 30‎€ -поглед езеро2      28‎€ -поглед планина 27‎€ -поглед езеро        25‎€ -поглед планина 25 ‎€
АПАРТМАН (3-4 лица) 30‎€- поглед езеро 27‎€ -поглед езеро 25‎€ -поглед езеро 20 ‎€         (мин.4 лица)

 

ЈУЛИ /АВГУСТ 1-2 НОЌЕВАЊА-HB 3-6 НОЌЕВАЊА-HB 7+ НОЌЕВАЊА-HB ГРУПА НАД 20 ЛИЦА HB
ЕДНОКРЕВЕТНА 50‎€ -поглед езеро          48‎€ -поглед планина 45‎‎€ -поглед езеро        43‎€-поглед планина 40‎€ -поглед езеро          38‎€ -поглед планина 35‎€
ДВОКРЕВЕТНА 38‎€ -поглед езеро          36‎€ -поглед планина 35‎€ -поглед езеро        33‎€ -поглед планина 32‎€ -поглед езеро          30‎€ -поглед планина 30‎€
АПАРТМАН (3-4 лица) 35‎€ -поглед езеро 32‎€ -поглед езеро 30‎€ -поглед езеро 25 ‎€        (мин.4 лица)

Дополнителни информации:

Деца до 12 год. – гратис (Во двокреветна соба, максимум 2 деца)

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Појадок и вечера
 • Користење на внатрешен базен
 • Детски базен
 • Надворешен базен (лежалки, чадор)
 • Спа центар со џакузи
 • Сауна и парна бања
 • Детско игралиште,пинг понг маса, билјард маса
 • Конференциски сали (за настани)
 • Wi-Fi
 • Паркинг пред хотелот
 • Можност за доплата за масажи,третмани и солариум.
 • Доплата за полн пансион- 9 ‎€ по лице за оброк
 • (избор по желба: предјадење,главно јадење, децерт),мени во прилог.
 • Собите во хотелот се реновирани во 2020год.
 • Цените се со вклучен ДДВ.
 • Во цената НЕ Е ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА ТАКСА (40 денари на ден по особа)