You are currently viewing Toroni Blue Sea Hotel 4*(OLD WING **+) – Торони 2024

 

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+)

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар …
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Главна зграда **** -> 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, клима, сателитска ТВ, телефон, мини бар…
Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, ТВ, клима уред …
Плажа: песочна плажа со beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

 

Период DBL Ground Floor
Half Board
Double Room
Half Board
Double Room 2+1+Exb
Half Board
05.05.2024
7 ноќи
214 242 242
12.05.2024
7 ноќи
214 242 242
19.05.2024
7 ноќи
214 242 242
26.05.2024
7 ноќи
214 242 242
02.06.2024
7 ноќи
214 242 242
09.06.2024
7 ноќи
294 319 319
16.06.2024
7 ноќи
294 319 319
23.06.2024
7 ноќи
347 403 403
30.06.2024
7 ноќи
347 403 403
07.07.2024
7 ноќи
347 403 403
14.07.2024
7 ноќи
375 417 417
21.07.2024
7 ноќи
375 417 417
28.07.2024
7 ноќи
375 417 417
04.08.2024
7 ноќи
375 417 417
11.08.2024
7 ноќи
375 417 417
18.08.2024
7 ноќи
375 417 417
25.08.2024
7 ноќи
294 319 319
01.09.2024
7 ноќи
294 319 319
08.09.2024
7 ноќи
214 319 319
15.09.2024
7 ноќи
214 242 242
22.09.2024
7 ноќи
214 242 242
29.09.2024
7 ноќи
214 242 242
 
Легенда: RO – нoќевање, BB – нoќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера)
Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени вп EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
 
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниoт хoтел со услуга по избор според табелите, и тоа 7 пoлупансиoни (појадок и вечера).
 
 
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
* Превоз до местото на избранипт хотел вп Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ од Скопје (секoја Недела): 45 € (35 € за деца 2-12 гпд)
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
Сопственикпт нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст, и тоа:
При резервација e пптребна уплата пд минимум 30% пд цената на аранжманпт-резервацијата.
Останатиот дел од износот (50% од цената на резервацијата), треба да се доплати најдоцна дп 31.ДЕКЕМВРИ 2023 гпдина.
Доплатата на вкупниот износ од договорената цена, се врши до 3 недели пред датумот на патување.
Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот
за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договпрените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.