You are currently viewing Куќа “Tzouli 1”- Јерисос 2024

Куќа “Tzouli 1”-Јерисос

опис:

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.
Куќа “Tzouli 1” се наоѓа на одлична место положба, на само 80 метри од прекрасната песочна плажа. Капацитетите се над медицинската ординација IATPEIO, спроти caffe bar ‘Public’. Целата вила располага со вкупно 6 сместувачки единици (еден дуплекс, два апартмани и три студија).
Апартманите и студијата се опремени со постар, но пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен).
Дуплексот број 1 и апартманите број 2 и број 3се на прв кат над ординацијата со огромни, големи тераси, а студијата број 4, 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад ординацијата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно.
Дуплекс апартман број 1 (1/5) – простран дуплекс апартман со 1 стандарден + француски кревет во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во друга спална соба и посебна дневна соба со целосно опремена кујна и фотеља. Има 2 тераси: една голема споена со дневна и едната спална соба и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат поглед на улица со лимитиран поглед море.
Апартман број 2 (1/5) –  1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски кревет) во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса  со поглед на улица.
Апарман број 3 (1/5) – 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Сопствен тоалет со туш. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса која е со поглед позади во дворот.
1/2 + 1 студиоброј 4 – 1+1единечни стандардни кревети (споени) и дополнително легло. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.
1/3 + 1 студиоброј 5 – браченкревет и кревети на спрат. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.
1/3 + 1 студиоброј 6 – браченкревет, стандарденкревет и креветнаизвлекување. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

GPS    40.399310, 23.880143

ПОПУСТИ:

– 10 % за вонсезонски и – 15% за сезонски цени за 50 % уплата заклучно со 20.01.2024  и целосна доплата заклучно со 06.04.2024

ЦЕНОВНИК:

Вонсезонски цени

Термин Ноќи Студио(бр.4,5,6) плаќаат 2 лица    1/5 апп.(бр.3) плаќаат 3 лица     1/5 апp.(бр.2) плаќаат 3 лица 1/5 дупл. (бр.1)  плаќаат  4 лица
26/05-02/06 7 89 79 89 69
02/06-09/06 7 109 89 99 79
09/06-16/06 7 139 119 129 109
16/06-23/06 7 169 149 159 129
23/06-30/06 7 179 159 169 139

* цена по лице со вклучен превоз

Сезонски цени

Термин Ноќи  Студио(бр.4,5,6) 1/5 апп.(бр.3) 1/5апп.(бр.2) 1/5дуплекс(бр.1)
30/06-07/07 7 409 479 529 599
07/07-14/07 7 429 499 569 649
14/07-21/07 7 449 539 599 689
21/07-28/07 7 449 539 599 689
28/07-04/08 7 449 539 599 689
04/0811/08 7 449 539 599 689
11/0818/08 7 449 539 599 689
18/0825/08 7 449 539 599 689
25/0801/09 7 439 519 579 669

  * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

Вонсезонски цени

Термин Ноќи   Студио(бр.4,5,6) плаќаат 2 лица   1/5 апп (бр.3) плаќаат 3 лица    1/5 апп (бр.2) плаќаат   3 лица 1/5 дупл. (бр.1) плаќаат 4 лица 
01/0908/09 7 179 139 149 129
08/0915/09 7 139 119 129 109
15/0922/09 7 119 99 109 89
22/0929/09 7 89 79 89 69

* цена по лице со вклучен превоз

СЛИКИ:

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман/студио/дуплекс апартманЗА 7 НОЌЕВАЊА,според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, превозот седоплаќа:
  • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец170 мкд. (35евра)
  • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиотпрестој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместувa штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патнитеи справи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност  на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата или представникот . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ