ВИЛА ВЕЛИСАРИОС – ВРАХОС 2021

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремана со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2+1 за 2 возр + 1 дете до 11,99год Коментар
25.05-01.06.2021 7 69 Промо цени
01.06-08.06.2021 7 99 Промо цени
08.06-15.06.2021 7 149 Промо цени
15.06-22.06.2021 7 169  
22.06-29.06.2021 7 199  
29.06-06.07.2021 7 249  
06.07-13.07.2021 7 279  
13.07-20.07.2021 7 339  
20.07-27.07.2021 7 379  
27.07-03.08.2021 7 379  
03.08-10.08.2021 7 379  
10.08-17.08.2021 7 379  
17.08-24.08.2021 7 369  
24.08-31.08.2021 7 349  
31.08-07.09.2021 7 259  
07.09-14.09.2021 7 199  
14.09-21.09.2021 7 142 Промо цени
21.09-28.09.2021 7 109

Промо цени

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) Доплата за клима – 5 € на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно