You are currently viewing Велигден во Банско(14.04-17.04.2023)

ВЕЛИГДЕН ВО БАНСКО

14.04-17.04.2023

GRAND HOTEL 4* – ultra all inclusive

-10% попуст за резервации до 31.03.2023

Вид на сместување

ULTRA All Inclusive

Двокреветна соба deluxe (2+0) 97 €
Едноспален апартман (2+2, 3+1 дете до 5,99г) 120 €
Двоспален апартман (4+1 дете до 5,99г) 97 €
• Дете од 0-11.99 год. – бесплатно
• Трет возрасен на дополнително легло – 85€

Цените се по лице и вклучуваат :

 • 1 ноќевање на база ULTRA ALL INCLUSIVE  24 часа
 • Велигденски ручек и Велигденска програма
 • СПА центар – финска сауна, солена сауна, арома сауна,парна бања, хамам, џакузи, релакс соба, внатрешен aquatonik базен, детски базен, фитнес центар
 • Детско катче , интернет, паркинг

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ

 

CASA KARINA 4* – all inclusive

Вид на сместување 3 ноќевања / All Inclusive
Двокреветна соба (2+2) 175 €
Студио (2+1) 180 €
Едноспален апартман (2+2) 185 €
• Дете од 0-5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 105€
• Трет возрасен на дополнително легло – 140€

Цените се по лице и вклучуваат :

 • 3  ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот)
 • Велигденски ручек
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Детско катче , интернет

 

 IVAN RILSKI 4* – полупансион или all inclusive

Вид на сместување 3 ноќевања /  ПОЛУПАНСИОН 3 ноќевања / ALL INCLUSIVE
Двокреветна standard соба   235 € 265 €
• Дете до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 90 евра за полупансион, а 118 евра за all inclusive
• Трет возрасен на дополнително легло – 163 евра за полупансион, а 192 евра за all inclusive

Цените се по лице и вклучуваат :

 • 3 ноќевања на база ПОЛУПАНСИОН или ALL INCLUSIVE 
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен со минерална вода 36 степени, затоплен надворешен базен со температура на водата 34 степени, џакузи, солена сауна со хималајска сол, билна сауна, парна бања, лaкониум, парна бања, џакузи, фитнес 24/7)
 • Детско катче од 10-21 часот, анимација за деца
 • Интернет

 

RIVERSIDE 4* – полупансион +

Вид на сместување 2 ноќевања / HB+ 3 ноќевања / HB+
Двокреветна SILVER соба   90 € 128 €
• Дете до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 40 евра за две ноќевања, а 60 евра за три ноќевања
• Трет возрасен на дополнително легло – 73 евра за две ноќевања, а 109 евра за три ноќевања

Цените се по лице и вклучуваат :

 • 2 или 3 ноќевања на база полупансион плус (појадок и вечера со пијалоци за време на вечерата, празничен велигденски ручек)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • интернет, детско катче, паркинг до пополнување на местата

 

REGNUM 5*

Цени за период на престој 14.04-17.04 2023

Тип на Сместување BB HB
Executive suite (2+1) 96€ 125€
Executive suite with Mountain View (2+1) 103€ 132€
Executive DELUXE Suite (2+2) 109€ 139€
Executive DELUXE Suite with Mountain View (2+2) 115€ 145€
GRAND SUITE (4+2) 154€ 213€
GRAND SUITE with mountaine view (4+2) 161€ 220€

Дополнителни услови :

Деца од 0-5.99г на екстра легло- бесплатно

Деца од 6 до 12.99 год. со 2 возрасни на дополнително легло – доплата 25€ за 1 НП, доплата 36€ за 1 ПП

Возрасен на доп.легло – доплата 32€ за 1 НП, доплата 46€ за 1 ПП

Цените се за 2 лица во executive suite или 4 лица во grand suite и вклучуваат  :

 • 1 ноќевање со појадок или појадок и вечера
 • Користење на Регнум Спа Центар – внатрешен базен со детски сектор, џакузи, финска сауна, парна бања, шоков и тропски туш, релакс зона, фитнес
 • Користење на Регнум Бања Термал – 2 надворешни базени со минерална вода, детски базен со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода, сауна, парна бања, организиран транспорт
 • Детскo катче  
 • Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден
 • Патничко осигурување

сите цени се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И С-ТРАВЕЛ