You are currently viewing Вила Адонис – Неи Пори 2024

Вила Адонис – Неи Пори 2024

ОПИС:

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.
Вила АДОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 200 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно.
Климата е со доплата од 5 € на ден.

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата/апартманите) :

 • ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.
 • ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.
 • ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН (1/4) АПАРТМАН : 4 единечни кревети (2 во спална соба + 2 во собата каде се наоѓа кујната), комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (југ) и клима.

GPS : 39.974856, 22.652908

ПОПУСТИ:

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2023
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2024

ЦЕНОВНИК:

Вила „АДОНИС“  – 200 м. од плажа
ТЕРМИН : НОЌИ 1/2 СТУДИО 1/3 СТУДИО 1/4 АПТ коментар
25.05.-01.06. 7 89 € 99 € 109 € ПРОМО
01.06.-08.06. 7 129 € 149 € 169 € ПРОМО
08.06.-15.06. 7 169 € 189 € 209 € ПРОМО
15.06.-22.06. 7 209 € 229 € 249 €  
22.06.-29.06. 7 249 € 269 € 289 €  
29.06.-06.07. 7 279 € 299 € 319 €  
06.07.-13.07. 7 309 € 329 € 349 €  
13.07.-20.07. 7 329 € 349 € 369 €  
20.07.-27.07. 7 349 € 369 € 399 €  
27.07.-03.08. 7 349 € 369 € 399 €  
03.08.-10.08. 7 349 € 369 € 399 €  
10.08.-17.08. 7 349 € 369 € 399 €  
17.08.-24.08. 7 349 € 369 € 399 €  
24.08.-31.08. 7 309 € 329 € 349 €  
31.08.-07.09. 7 249 € 269 € 299 €  
07.09.-14.09. 7 209 € 229 € 249 €  
14.09.-21.09. 7 169 € 189 € 209 € ПРОМО
21.09.-28.09. 7 119 € 129 € 149 € ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќи во , плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД).

На промо цените не следува попуст.

НАПОМЕНА :

Аранжманите кои се во рамките на ПРОМО понудите не подлежат на промена и не е можна рефундација на средствата.

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)
 • Клима – со доплата од 5 € на ден.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса: 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ПРЕВОЗ

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :
Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :
– 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
– 04:00 h Скопје (Дрводекор)
– 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :
– 04:00 h Битола (градска автобуска станица – на перон )
– 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансф

Услови:  

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 15 дена пред поаѓање.

 Отказ на резервации:  

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Останати услови и попусти:  

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ