You are currently viewing Вила Afroditi – Нидри 2021

Грција Лефкада 2021

Нидри

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот  со причина  го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на  морето  која  може  да  се  спореди  со  морињата  во  некои  далечни  егзотични  дестинации; зеленилото на боровите, чемпресите, шаренилото на цвеќињата, маслиновите дрвја…Големиот број на  таверни,  барови,  ресторани  ќе  го  направат  Вашиот  одмор  уште  попријатен.  Најпознатите  и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа Нидри.

Студиа Афродити  – Нидри    Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето,   уреден двор со   зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/ден, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

 

Вила Афродити  – Нидри –  на сама обала, 300  метри од плажа,    двор ,  пристап до центар

 

ПОПУСТИ :

20% за УПЛАТИ до 28.02.2021

15% за УПЛАТИ до 30.03.2021

10% за УПЛАТИ до 30.04.2021

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ВИЛА АФРОДИТИ Б – КАТ НИДРИ – ЛЕФКАДА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 Студио 1/3+1 Студио
25.05-01.06.2021 7 69  79 
01.06-08.06.2021 7 79  89 
08.06-15.06.2021 7 99  109 
15.06-22.06.2021 7 179  189
22.06-29.06.2021 7 219 229
29.06-06.07.2021 7 249 259
06.07-13.07.2021 7 299 309
13.07-20.07.2021 7 339 349
20.07-27.07.2021 7 379 399
27.07-03.08.2021 7 379 399
03.08-10.08.2021 7 379 399
10.08-17.08.2021 7 379 399
17.08-24.08.2021 7 349 369
24.08-31.08.2021 7 319 339
31.08-07.09.2021 7 269 289
07.09-14.09.2021 7 189 199
14.09-21.09.2021 7 99 109
21.09-28.09.2021 7 59  69 
       

 

–     Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР за уплата исклучиво во МКД по курс 62

ден./1 ЕУР

–     Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.

 

Организиран автобуски превоз од Битола  и Скопје за  Лефкада   со поаѓање и  враќање  на денот наведен во табелата. Aвтобуска карта  45 Еур/возрасни од Скопје и Велес, 30 Еур деца 2-12 го, 40 Еур од Прилеп и Битола. Деца 2-12 години 25 Еур. Поаѓање од Скопје во   01,00 часот Дрводекор, од Битола во 04,00 часот пред Автобуска станица(перон), патување преку Меџитлија со попатни одмори. Пристигнување околу 11 ч на Лефкада. Поаѓање од Лефкада после 14 часот, пристигнување во Битола околу 19 часот, Скопје околу 21 часот.. Патничко осигурување 5 Еур/лице   без франшиза. Деца кои патуваат без едниот родител потребно е да достават согласност од другиот родител за патување во странство. Важат Општите услови за патување на СКТМ.