You are currently viewing Вила Afroditi – Нидри 2023

,

Лефкада -Нидри 2023

Нидри

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот  со причина  го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на  морето  која  може  да  се  спореди  со  морињата  во  некои  далечни  егзотични  дестинации; зеленилото на боровите, чемпресите, шаренилото на цвеќињата, маслиновите дрвја…Големиот број на  таверни,  барови,  ресторани  ќе  го  направат  Вашиот  одмор  уште  попријатен.  Најпознатите  и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа Нидри.

Студиа Афродити  – Нидри    Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето,   уреден двор со   зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима вклучена во цената, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

Вила Афродити  – Нидри –  на сама обала, 300  метри од плажа,    двор ,  пристап до центар

20% до 31.12.2022

15% до 28.02.2023

10% до 30.03.2023

 

ВИЛА АФРОДИТИ Б – КАТ НИДРИ – ЛЕФКАДА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 Студио 1/2Студиопоглед море  1/3+1 Студио
24.05-31.05.2023 7 79 89 99 
31.05-07.06.2023 7 89 99 109 
07.06-14.06.2023 7 139 149 159
14.06-21.06.2023 7 189  209 229
21.06-28.06.2023 7 249 269 279
28.06-05.07.2023 7 269 289 299
05.07-12.07.2023 7 329 349 359
12.07-19.07.2023 7 369 389 399
19.07-26.07.2023 7 399 419 429
26.07-02.08.2023 7 399 419 429
02,08-09.08.2023 7 399 419 429
09.08-16.08.2023 7 399 419 429
16.08-23.08.2023 7 399 419 429
23.08-30.08.2023 7 379 399 409
30.08-06.09.2023 7 339 369 379
06.09-13.09.2023 7 259 279 289
13.09-20.09.2023 7 139 149 159
20.09-27.09.2023 7 99 109 119 

-Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР,  уплата исклучиво во МКД (курс 62ден./1 ЕУР)
-Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.
Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада и време на поаѓање:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

 • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -60€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -70€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

-Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Лефкада:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

                                                      Важат Општите услови за патување на СКТМ.