You are currently viewing Вила Afroditi – Нидри 2024

,

Лефкада -Нидри 2024

Нидри

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот  со причина  го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на  морето  која  може  да  се  спореди  со  морињата  во  некои  далечни  егзотични  дестинации; зеленилото на боровите, чемпресите, шаренилото на цвеќињата, маслиновите дрвја…Големиот број на  таверни,  барови,  ресторани  ќе  го  направат  Вашиот  одмор  уште  попријатен.  Најпознатите  и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа Нидри.

Студиа Афродити  – Нидри    Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето,   уреден двор со   зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима вклучена во цената, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

Вила Афродити  – Нидри –  на сама обала, 300  метри од плажа,    двор ,  пристап до центар

20% до 10.12.2023

15% до 31.12.2023

10% до 28.02.2024

Вила Афродити Б кат – Нидри 1/2 студио 1/2 студ.поглед 1/3+1 студио (4 лица)
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем
28.05.-04.06.2024 149 159 169
04.06.-11.06.2024 169 179 189
11.06.-18.06.2024 269 279 289
18.06.-25.06.2024 299 309 319
25.06.-02.07.2024 359 369 379
02.07.-09.07.2024 379 389 399
09.07.-16.07.2024 419 429 439
16.07.-23.07.2024 449 469 479
23.07-30.07.2024 449 469 479
30.07-06.08.2024 449 469 479
06.08.-13.08.2024 449 469 479
13.08-20.08.2024 449 469 479
20.08-27.08.2024 429 469 459
27.08.-03.09.2024 369 379 399
03.09.-10.09.2024 299 309 319
10.09.-17.09.2024 229 249 259
17.09.-24.09.2024 199 219 229

 

 • Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР,  уплата исклучиво во МКД (курс 62ден./1 ЕУР)
 • Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.
 • Климата е ВКЛУЧЕНА во цена
 • Термините обележани со портокалово се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место.
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада и време на поаѓање:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

 • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -60€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -70€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

-Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Лефкада:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

     Важат Општите услови за патување на СКТМ.