You are currently viewing Вила Armiriki – Врасна

Вила Армирики се наоѓа  во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара, продавница, LIDL  маркет на 200метри, таверни, бич барови итн.

 

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

 

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло  со помали  мерки  од стандардните  и едно единечно регуларно  легло, и едно  петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ, wi-fi, клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

 

На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

 

7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

 

ВИЛА АРМИРИКИ – ВРАСНА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
 

Термини

 

Ноќ.

студио за 2 лица

+1 дете

студио за 3 лица + 1 дете студио за 4 лица +

1 дете

 

Коментар

22.0529.05.2020 7 89 99 109 Промо цени
29.0505.06.2020 7 139 159 189 Промо цени
05.0612.05.2020 7 189 209 259  
12.0519.05.2020 7 209 259 299  
19.0526.06.2020 7 259 279 339  
26.0603.07.2020 7 269 299 359  
03.0710.07.2020 7 289 339 369  
10.0717.07.2020 7 299 349 379  
17.0724.07.2020 7 309 359 389  
24.0731.07.2020 7 309 359 399  
31.0707.08.2020 7 309 359 399  
07.0814.08.2020 7 309 359 399  
14.0821.08.2020 7 279 299 319  
21.0828.08.2020 7 249 259 269  
28.0804.09.2020 7 199 209 229  
04.0911.09.2020 7 139 149 179  
11.0918.09.2020 7 119 129 149 Промо цени
18.0925.09.2020 7 69 79 89 промо цени

 

Капацитет по студио:

Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето) Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет) Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)

Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

 

Доплати:

-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Охрид ( Бензиска станица Лук Оил) -50 € по лице

Битола (спортска сала) – 45€ по лице – трансфер до Неготино

Прилеп – (бензинска пумпа Лук оил на излез од градот ) 45€ по лице – трансфер до Неготино

Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол , Дреново ) – 45€ по лице – трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “S-TRAVEL“

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој петок)

 

02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

03:00 h Скопје (Дрводекор)

03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна (секој петок) :

 

02:00 h Битола ( спортска сала  ) – Трансфер до Неготино

01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

00:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола