You are currently viewing Вила Армониа-Катизма Лефкада 2023

 

Вила  Армониа – Б кат се наоѓа на околу 2 км од познатата плажа Катизма и 1км од Агиос Никитас. Располага со студија и апартмани во кои можат да се сместат 2-4 лица. Нуди приватен паркинг, интернет и рецепција. Има одлична локација за обиколка на плажите на западниот брег. Најблиската самопослуга и пекара се на 1 км, во Агиос Никитас.

Вила Армонија располага со  1/2 студија од 20м2 со брачен кревет плус дополнителен кревет со душек со стандардни димензии и  1/2 студиа со дополнителен кревен на оторање и  можност за сместување на двајца возрасни и две деца..

Сите сместувачки единици во вилата имаат клима, ТВ, кујна (две рингли и мал фрижидер со комора), бања со фен и тераса. Безжичен интернет е достапен во сите соби.  Вилата располага со мала рецепција која е достапна за гостите во текот на денот за секаква помош и информација, како и паркинг за сите гости. До вилата ќе стигнете со возење на 10 км од Лефкас, поминувајќи го Агиос Никитас и по 1 км ќе ја најдете вилата Армонија од десната страна. Вила Армонија е идеална за сите патници кои сакаат сместување во близина на плажата Катизма, блиску до населени места како што сликовитото селце Агиос Никитас кое располага со прекрасна плажа од каде поаѓаат такси бтотчињата до плажата Милос, многу ресторани, продавници. Во Агиос Никитас ќе можете да изнајмите кола или мотор по желба, доколку сте  без сопствен превоз.

20% до 31.12.2022

15% до 28.02.2023

10% до 30.03.2023

 

ВИЛА АРМОНИА КАТИЗМА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4 Студио
24.05-31.05.2023 7 79 89 99 
31.05-07.06.2023 7 89 99 109 
07.06-14.06.2023 7 139 159 179
14.06-21.06.2023 7 189  209 229
21.06-28.06.2023 7 239 259 279
28.06-05.07.2023 7 259 279 299
05.07-12.07.2023 7 319 339 359
12.07-19.07.2023 7 359 379 399
19.07-26.07.2023 7 389 409 429
26.07-02.08.2023 7 399 419 439
02,08-09.08.2023 7 399 419 439
09.08-16.08.2023 7 399 419 439
16.08-23.08.2023 7 399 419 439
23.08-30.08.2023 7 379 419 439
30.08-06.09.2023 7 369 389 409
06.09-13.09.2023 7 249 269 289
13.09-20.09.2023 7 129 139 149
20.09-27.09.2023 7 89 99 109 

 

-Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР,  уплата исклучиво во МКД (курс 62ден./1 ЕУР)
-Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.
Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада и време на поаѓање:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

 • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -60€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -70€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

-Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Лефкада:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

                                                      Важат Општите услови за патување на СКТМ.