You are currently viewing Вила Атина – Паралија 2023

Вила Атина – Паралија 2023

ОПИС:

      ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија и еко студија , и еден апартман. Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.

Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E или 40 40.265159045402044, 22.596170999843146

ПОПУСТИ:

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022

ЦЕНОВНИК:

АТИНА -ПАРАЛИА

термин ноќ 1/2 Еко студио 1/2 студио 1/3 студио 2/2 Апартман
20.05-27.05.2023 7 59 € 69 € 79 € 109 €
27.05-03.06.2023 7 79 € 89 € 99 € 149 €
03.06-10.06.2023 7 159 € 169 € 199 € 219 €
10.06-17.06.2023 7 189 € 199 € 239 € 259 €
17.06-24.06.2023 7 219 € 229 € 259 € 279 €
24.06-01.07.2023 7 249 € 259 € 289 € 299 €
01.07-08.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
08.07-15.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
15.07-22.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
22.07-29.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
29.07-05.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
05.08-12.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
12.08-19.08.2023 7 349 € 359 € 399 € 439 €
19.08-26.08.2023 7 269 € 279 € 309 € 329 €
26.08-02.09.2023 7 249 € 259 € 299 € 309 €
02.09-09.09.2023 7 219 € 229 € 269 € 279 €
09.09-16.09.2023 7 179 € 189 € 219 € 259 €
16.09-23.09.2023 7 149 € 159 € 189 € 229 €
23.09-30.09.2023 7 109 € 119 € 149 € 209 €

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Клима уред – 5€ на ден (се плаќа во објектот)
 • Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ПРЕВОЗ:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице9
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата. 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.
 • Комплетна доплата до 01.06.2023 за резервации направи по промотивна цена.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ