You are currently viewing Вила Atina – Паралија  2021

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.
Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

 

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА АТИНА – ПАРАЛИЈА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 еко   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) Коментар
22.05-29.05.2021 7 69 89 Промо цена
29.05-05.06.2021 7 109 129 Промо цена
05.06-12.06.2021 7 137 172  
12.06-19.06.2021 7 172 218  
19.06-26.06.2021 7 195 241  
26.06-03.07.2021 7 229 287  
03.07-10.07.2021 7 241 298  
10.07-17.07.2021 7 252 310  
17.07-24.07.2021 7 298 345  
24.07-30.07.2021 7 298 345  
30.07-07.08.2021 7 298 345  
07.08-14.08.2021 7 298 345  
14.08-21.08.2021 7 275 333  
21.08-28.08.2021 7 252 310  
28.08-04.09.2021 7 229 275  
04.09-11.09.2021 7 206 241  
11.09-18.09.2021 7 179 199 Промо цена
18.09-25.09.2021 7 159 179 Промо цена

 

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Важни информации:
Термините кои се обележани со * се ПРОМО и не подлежат на попуст
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Клима уредот
Е вклучен во цената.
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :
Скопје (Дрводекор) – 35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :
Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (САБОТА ) :
04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа  (САБОТА):
05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
  • Попустите не може да се комбинираат,
  • Во АПП/СТУДИО е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
  • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
  • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  • Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.