You are currently viewing Вила Атриум – Лептокарија 2024

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2023

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2024

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

 

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на десната страна од местото, на само 200 м. од главната улица, и 100 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (доплата од 5€ на ден). Во склопот на вилата има и БАЗЕН, кој е на Ваше располагање

GPS : 40.056439, 22.567741

Вила ATRIUM – 100 м. од плажа

ТЕРМИН

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

Коментар

25.05.-01.06.

7

89 €

99 €

109 €

ПРОМО

01.06.-08.06.

7

129 €

149 €

169 €

ПРОМО

08.06.-15.06.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

15.06.-22.06.

7

209 €

229 €

249 €

 

22.06.-29.06.

7

249 €

269 €

289 €

 

29.06.-06.07.

7

279 €

299 €

319 €

 

06.07.-13.07.

7

309 €

329 €

349 €

 

13.07.-20.07.

7

329 €

349 €

369 €

 

20.07.-27.07.

7

349 €

369 €

399 €

 

27.07.-03.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

03.08.-10.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

10.08.-17.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

17.08.-24.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

24.08.-31.08.

7

309 €

329 €

349 €

 

31.08.-07.09.

7

249 €

269 €

299 €

 

07.09.-14.09.

7

209 €

229 €

249 €

 

14.09.-21.09.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

21.09.-28.09.

7

119 €

129 €

149 €

ПРОМО

 

 • Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата) :

  • ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје, поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.
  •  ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје, поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.
  •  ЧЕТИРИКРЕВЕТНО (1/4) СТУДИО : 4 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје, поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.

НАПОМЕНА :

Клима уредот е со ДОПЛАТА (5 € на ден)

Аранжманите кои се во рамките на ПРОМО понудите не подлежат на промена и не е можна рефундација на средствата.

Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет
 • Клима уред вклучен во цената

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа на лице место).

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –40

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

 • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 •       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 •   02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 •    02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 •    02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 •   03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.
попустите не може да се комбинираат,
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ