You are currently viewing Вила Беба – Сутоморе 2024

Вила Беба– Сутоморе

ОПИС:

Локација: Вила Беба се наоѓа во населба Сутоморе помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор. Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа.

Соби: ВИЛА БЕБА располага со двокреветни, трокревтни и четворокреветни соби. Секоја соба е со ТВ, тоалет, мини кујна, клима и тераса. Kористењето на клима уредот е вклучен во цената.

Услуга: Полнпансион

Плажа: 250 метри од плажата.

ЦЕНОВНИК: 

-20% попуст за целосна уплата до 31.12.2023

СМЕНА ПЕРИОД УСЛУГА В.БЕБА
1 18.06-27.06 9 HB 305
2 27.06-06.07 9 HB 305
3 06.07-15.07 9 HB 305
4 15.07-24.07 9 HB 305
5 24.07-02.08 9 HB 315
6 02.08-11.08 9 HB 315
7 11.08-20.08 9 HB 315
8 20.08-29.08 9 HB 305
9 29.08-05.09 7 HB 260
 • Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 или 7 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз)
 • Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба
 • Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во 1/4 соба
 • Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра ).
 • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место.
 • Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица.
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

ПРЕВОЗ:

 • Поаѓање за Црна Гора: Скопје ,,Борис Трајковски,, – 05.00 часот
 • Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ