You are currently viewing Вила „Цимбукас“ – Неа Флогита 2024

Вила „Цимбукас“ – Неа Флогита

 

Вила „Цимбукас“ е лоцирана на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддаленена е околу 300 метри максимум од песочната плажа.

Има сопствен затворен паркинг, голем убаво уреден зелен двор со ѕидана скара. Сите мезонети се идентични за 4 лица, на приземјето имааат два одвоени кревета и комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет, а на спратот брачен – француски кревет. Исклучително квалитетно уредена, во комбинација на модерен и традиционален стил, дрво и камен. Пред секоја од мезонетите има голем трем – тераса со балдахини за заштита од сонце. Куќата е една од најквалитетните воопшто во понудата на нашиот пазар која сигурно ќе ги задоволи вкусовите и на најпробирливите патници. Изградена е целосно во лето 2017 година. Интернетот и климата се вклучени во цената.

Вонсезонски цени *
Термин Ноќевања Цена по лице
19/05-26/05 7 89
26/05-02/06 7 119
02/06-09/06 7 139
09/06-16/06 7 179
16/06-23/06 7 229
23/06-30/06 7 259

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
* Задолжително плаќаат 2 лица

Сезонски цени
Термин Ноќевања 1/4 мезонета
30/06-07/07 7 639
07/07-14/07 7 689
14/07-21/07 7 749
21/07-28/07 7 749
28/07-04/08 7 749
04/08-11/08 7 749
11/08-18/08 7 749
18/08-25/08 7 749
25/08-01/09 7 699

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
* Наем на мезонета

Вонсезонски цени *
Термин Ноќевања Цена по лице
01/09-08/09 7 239
08/09-15/09 7 199
15/09-22/09 7 139
22/09-29/09 7 99

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари
* Задолжително плаќаат 2 лица

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Користење безжичен интернет
Автобуски превоз (вон сезона)


Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (во сезона)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,50 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Автобуски превоз возрасни
3.100 мкд. (50€) – повратна
2.480 мкд. (40€) – еден правец
Деца до 12 години

2.480 мкд. (40€) – повратна
2.170 мкд. (35€) – еден правец

Деца до 1,99 г. бесплатно, без седиште

Важни информации:

 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се не валидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Туристичката агенција НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Туристичката агенција поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на Т.А. С-Травел.
А тие се:
– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел