You are currently viewing Вила Дина – Амудија 2024

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место) за студиа и 6 еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса .

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари.

На промо цените не следува попуст

-10% попуст за резервации направени до 29.02.2024, со 100% уплата до 10.03.2024
-7% попуст за резервации направени до 30.04.2024, со 100% уплата до 10.05.2024

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/3 студио Апартман со 2 спални
21.05 – 28.05.2024 109 129
28.05 – 04.06.2024 139 169
04.06 – 11.06.2024 209 239
11.06 – 18.06.2024 259 29
18.06 – 25.06.2024 263 329
25.06 – 02.07.2024 298 369
02.07 – 09.07.2024 469 519
09.07 – 16.07.2024 469 519
16.07 – 23.07.2024 479 529
23.07 – 30.07.2024 479 529
30.07 – 06.08.2024 499 549
06.08 – 13.08.2024 499 549
13.08 – 20.08.2024 469 529
20.08 – 27.08.2024 379 429
27.08 – 03.09.2024 263 329
03.09 – 10.09.2024 259 299
10.09 – 17.09.2024 169 189
17.09 – 24.09.2024 129 149

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

GPS 39°14’31.7″N 20°28’52.5″E

Во цената Е вклучено:

  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Автобуски превоз
  • Патничко осигурување
  • Користење клима уред 6€ по студио,  7€ за апартман на ден
  • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:

  • Дете од 2-11,99год  попуст –10 € од редовната цена за возрасен
  • Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти


Цените обележани со портокалово се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

Информации; време на поаѓање, град, места на поаѓање, цени до Јонски брег

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

време на поаѓање град место на поаѓање возрасен дете 2-12
01:00 Скопје      Дрводекор – трансфер 60 50
01:45 Велес      БП кружен тек – трансфер 60 50
00:45 Штип      Паркинг пред пошта – трансфер до Велес 75 65
02;30 Кавадарци      БП Макпетрол, Дреново 60 50
03:20 Прилеп      БП Лук Оил – трансфер 55 45
04:00 Битола      Автобуска станица Транскоп – на перон 55 45
03.15 Ресен      Спроти автобуска станица – трансфер 60 50
02:30 Охрид      БП Лук Оил излез за Битола – трансфер 60 50
02.15 Струга      Хотел Дрим – трансфер до Битола 60 50

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на заминување од Грција:

 ЛЕФКАДА
грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали
ВРАХОС – ПАРГА
грчко македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
13;45 13;45 Парга

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “С-Травел“