You are currently viewing Вила Галанос – Никиана, Лефкада 2024

Вила Галанос – Никиана, Лефкада (Б кат) се наоѓа на 30 метри од плажа на самиот влез во местенцето. Песочната плажа веднаш под вилата (преку улица) е беспрекорно чиста и идеална за деца и возрасни.
Сместена е на мало зелено живописно узвишение со цвеќиња и дрвја (маслинки, чемпреси, цвеќиња, зеленички, мирти, круши, калинки и др.) со уникатен поглед од  терасите и поплочени дворови.
Вилата располага со сопствен паркинг за сите гости како и  мало пристаниште е на 50 метри. Вила Галанос се наоѓа на зелен рид на 6.000 квадратни метри од уникатен природен терен и поглед од секаде, веднаш до морето. Вреди да го запознаете само поради разновидноста на дрвја и цвеќиња. Спаѓа во висока категорија и е мало семејно сместување со комфорни, едноставни и секогаш чисти студија. Микроклимата на областа во вилата Галанос (рид до морето со многу дрвја секогаш ви обезбедува свежа средина и во лето). Затоа сопствениците избрале имиња на воздух за да ве запознаат со апартманите и студијата од куќата. Околу вилата има се за вашиот одмор (супер маркет, таверни, пекари, кафулиња, месарници, рурален лекар, автобуска станица, школи за скијање и нуркање, кајак, сурфање итн.).  Студијата се комплетно опремени со кујна, фрижидер, големи тераси (некои со поглед на море), клима (со доплата), како и лице задолжено за сите потреби на гостите.

GPS: 38.76108445672136, 20.718902513970786

Лефкада- островот со најубави бои
Попусти за рана уплата : -15% до 31/01/2024      -10% до 28/02/2024
 
Вила Галанос Б кат – Никиана 30м од плажа 1/2-3 студио GV 1/2 студио SV Напомена
Термин/Услуга 7 наем 7 наем  
28.05.-04.06.2024 149 159 ПРОМО
04.06.-11.06.2024 169 179 ПРОМО
11.06.-18.06.2024 269 289  
18.06.-25.06.2024 299 319  
25.06.-02.07.2024 359 379  
02.07.-09.07.2024 379 399  
09.07.-16.07.2024 419 439  
16.07.-23.07.2024 469 499  
23.07-30.07.2024 469 499  
30.07-06.08.2024 469 499  
06.08.-13.08.2024 469 499  
13.08-20.08.2024 469 499  
20.08-27.08.2024 429 469  
27.08.-03.09.2024 369 399  
03.09.-10.09.2024 299 319  
10.09.-17.09.2024 229 249 ПРОМО
17.09.-24.09.2024 169 199 ПРОМО
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Климата е со доплата 10 Еур/ден.
Студио SV – поглед на море. Студио GV – поглед двор
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола и Прилеп.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со портокалово се промо и не подлежат на попуст.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада-Врахос-Парга
(времињата се по ГР време)

Агиос Никитас 13.00 часот
Нидри 14.00 часот
Никиана 14.30 часот
Врахос 15.30 часот
Амудиа 16.00 часот
Парга 16.30 часот

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ