Вила Ionio – Катизма

Вила   Јонио  –  Б  категорија  Катизма   се наоѓа помеѓу убавото туристичко место Агиос Никитас и една од најубавите плажи на  Лефкада – Катизма.. Оваа вила се состои од трокреветни   и   четирикреветни   студија. Сите се просторни и  опремени со клима уред,  кујна,  фрижидер,  телевизор,  бања  и  прекрасна  тераса  прилагодени  за  да

понудат релаксирачки моменти за време на вашиот одмор!  “Vila Ionio ” се наоѓаа  на околу 1км од селцето и околу 2км од Катизма. Иделна е за гости кои патуваат со кола, зошто има одлична локација за секојдневни излети до прочуените плажи на Лефкада – Катизма, Порто Кацики, Егремни итн.

 

ПОПУСТИ :

25% за УПЛАТИ до 31.12.2019

20% за УПЛАТИ до 31.01.2020

15% за УПЛАТИ до 28.02.2020

10% за УПЛАТИ до 30.04.2020

Термин : 1/2 студио 1/3 студио
26.05. 59 69
02.06. 69 79
09.06. 99 109
16.06. 179 189
23.06. 219 229
30.06. 249 259
07.07. 299 309
14.07. 339 349
21.07. 379 399
28.07. 379 399
04.08. 379 399
11.08. 379 399
18.08. 349 369
25.08. 319 339
01.09. 269 289
08.09. 189 199
15.09. 99 109
22.09. 59 69

 

 

–     Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден./1 ЕУР

–     Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.

–     Деца од 2 – 11,99 год. – попуст од 15 ЕУР на редовната цена, лица повозрасни од 63 год. –

попуст од 10 ЕУР на редовната цена за превоз.

 

Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата. Автобуска карта  45 Еур/возрасни од Скопје и Велес , 40 Еур од Битола и Прилеп .  Состанок на групата во 00,30 часот пред Вип Хотел ,поаѓање од Скопје во 01,00 часот , од Битола во 04,00 часот Автобуска станица (перон), патување преку Меџитлија со попатни одмори. Пристигнување околу пладне на  Лефкада. Поаѓање од Лефкада  околу 14   часот, пристигнување во Битола околу 19 часот Скопје 22 часот. Патничко осигурување 5 Еур/лице  без франшиза. Деца кои патуваат без едниот родител потребно е да достават согласност од другиот родител за патување во странство..

Важат Општите услови за патување на СКТМ.