You are currently viewing  Вила ,Katerina Lux’-Неа Флогита 2023
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вила ,,KATERINA LUX”


         Вила ,,
Katerina Lux” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ”Maria” и ”Corfu” , веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH”  на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во  втората два одделни кревети , комплетно опремена кујна,  WC , голема тараса).  

Цени за наем на дуплекс

Термини ДУПЛЕКС   1/6 Бр. ноќевања
20.05.2023-27.05.2023  

250

7
27.05.2023-03.06.2023 350 7
03.06.2023-10.06.2023 420 7
10.06.2023-17.06.2023 470 7
17.06.2023-24.06.2023 500 7
24.06.2023-01.07.2023 580 7
01.07.2023-08.07.2023 629 7
08.07.2023-15.07.2023 659 7
15.07.2023-22.07.2023 680 7
22.07.2023-29.07.2023 680 7
29.07.2023-05.08.2023 700 7
05.08.2023-12.08.2023 680 7
12.08.2023-19.08.2023 680 7
19.08.2023-26.08.2023 600 7
26.08.2023-02.09.2023 550 7
02.09.2023-09.09.2023 500 7
09.09.2023-16.09.2023 450 7
16.09.2023-24.09.2023 400 7

*клима (вклучена во цената),  wi-fi -(вклучена во цената)

*туристучката такса 1 еур на ден. се плаќа во вилата

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. 

 Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.790 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во  самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на  СКТМ и С-ТРАВЕЛ