You are currently viewing Вила ,,Litca” – Неа Флогита 2024

Вила ,,Litca” – Неа Флогита 2024

ОПИС

Вила ,,Litca”е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран,спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно сокомплетно опремена кујна, WC, тераса.

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 ( јуни и септември )

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени 

GPS координати : 40.258538, 23.215667

24.05.2024

8

160 промо

01.06.2024

7

260

08.06.2024

7

320

15.06.2024

7

380

22.06.2024

7

440

29.06.2024

7

490

06.07.2024

7

550

13.07.2024

7

580

20.07.2024

7

580

27.07.2024

7

610

03.08.2024

7

610

10.08.2024

7

580

17.08.2024

7

580

24.08.2024

7

510

31.08.2024

7

450

07.09.2024

7

390

14.09.2024

7

310

21.09.2024

7

210 промо

 

 *Доплата за туристичка такса 1.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

 • АПП БР 1– Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети и софа (тросет) на пуштање во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) ,тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

  • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
  • Доплата на туристичка такса 1,5 на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )
  • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
  • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме,интернет нема во месец мај).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница   е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ