You are currently viewing Вила Мариа Понти – Неа Флогита 2024

Вила Мариа Понтои – Неа Флогита 2024

ОПИС:

Вила Мариа Понтои се наоѓа на 50 метри од песочната плажа на Неа Флогита. Вилата располага со трокреветни и четирикреветни студија. Студијата се опремени со кујна (основен прибор за приготвување на лесни јадења, решо со мини релна и голем фрижидер со комора за замрзнување.), ТВ и клима уред, чие користење е вклучено во цената и wi-fi (вклучено во цена). Агенцијата неможе да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Координати: 40.257948, 23.214019

ЦЕНОВНИК:

10% попуст за резервации  до 29.02.2024 и целосна уплата до 10.03.2024
5% попуст за резервации  до 31.03.2024  и целосна уплата до 10.04.2024

 Вила „Мариа Понтои“ – Неа Флогита
Цените означени со  * се однесуваат по лице со превоз.
Цените без * се дадени за наем на стд/апп
Период 1/3+1 Студио 1/4 Студио
11.05 – 18.05.2024* 69 € 79 €
18.05 – 25.05.2024* 89 € 99 €
25.05 – 01.06.2024* 179 € 189 €
01.06 – 08.06.2024* 249 € 269 €
08.06 – 15.06.2024 379 € 349 €
15.06 – 22.06.2024 409 € 399 €
22.06 – 29.06.2024 449 €  429€
29.06– 06.07.2024 519 € 479 €
06.07 – 13.07.2024 559 € 549 €
13.07 – 20.07.2024 569 € 589 €
20.07 – 27.07.2024 569 € 599 €
27.07 – 03.08.2024 569 € 599 €
03.08 – 10.08.2024 569 € 599 €
10.08 – 17.08.2024 569 € 599 €
17.08 – 24.08.2024 569 € 599 €
24.08 – 31.08.2024 559 € 589 €
31.08 – 07.09.2024* 429 € 449 €
07.09 – 14.09.2024* 389 € 399 €
14.09 – 21.09.2024* 329 € 349 €
21.09 – 28.09.2024* 159 € 169 €
Цените се изразени во евра за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари. Цените означени со црвено * се однесуваат по лице со превоз. Цените без * се однесуваат за наем на стд/апп.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)
 • Клима уред

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден во агенција

ПРЕВОЗ:

40 евра за возрасни – повратна карта
30 евра за возрасни – карта во еден правец
30 евра за деца до 12 години – повратна карта
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

УСЛОВИ:

 • За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица.
 • Трето, четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат.
 • Дете до 02 години не плаќа за превоз, (бесплатно) не користи седиште во автобус.
 • За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 евра по лице.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. 
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот (минибусот).
 • Секој патник има право на 1 парче багаж.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
 • Попустите за рана уплата , не важат за пакет аранжманите (смените означени со ѕвездичка (*) во табелата)
 • Кога има акциски попуст или кога едната смена е со * на втората смена не се одобрува дополнителен попуст.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените и уплатени резервации.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување на  кои што се наоѓаат на задната страна од договорот за резервација.
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 50% од целосната вредност на аранжманот, а целосна доплата на аранжманот е дваесет и еден ден (21) пред поаѓање, освен ако не е поинаку назначено во условите за резервација.
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веке резервираната соба.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ