You are currently viewing вила  МАРИЕВА ХАУС – ВРАХОС (ЛИГИА) 2024

вила  МАРИЕВА ХАУС – ВРАХОС (ЛИГИА)

ОПИС

Мариева Хаус се наоѓа на Јонско море, во областа Лигиа на 1км од Врахос Бич. 
Мариева Хаус е поставена на прва линија од плажа, во предел каде излагате на сопствена плажа, со приод преку дворното место од самата вила, ова е идеален апартман, за оние кој сакаат повеќе приватност.
Апартманот се наоѓа на приземје составен од една спална со дупло легло, двневна соба со легло во Г елемент, во склоп на дневниот простор е целосно опремена кујна, со голем фижидер, со целосен прибор за готвење и јадење, ТВ и wi-fi бесплатно. 
Самиот апартман си излага на сопствена тераса, со поглед према двор со зеленило и море. Клима со доплата од 3еур на ден, на лице место. 
                              ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА АПАРМАН ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
     (Првите два и последните 2 термина се промо термини и истите не подоложат на попуст)

-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. едноспален апартман за 4 лица Промо цени
28.05-04.06.2024 7 269 Промо цена
04.06-11.06.2024 7 379 Промо цена
11.06-18.06.2024 7 489  
18.06-25.06.2024 7 519  
25.06-02.07.2024 7 639  
02.07-09.07.2024 7 749  
09.07-16.07.2024 7 769  
16.07-23.07.2024 7 809  
23.07-30.07.2024 7 829  
30.07-06.08.2024 7 829  
06.08-13.08.2024 7 829  
13.08-20.08.2024 7 829  
20.08-27.08.2024 7 809  
27.08-03.09.2024 7 559  
03.09-10.09.2024 7 479  
10.09-17.09.2024 7 389 Промо цена
17.09-24.09.2024 7 269 Промо цена

Максимум капацитет е 4 лица, или 4 лица + 1 дете до 4год кое дели легло со родители.
Туристичка такса се плаќа на лице место по 1,5еур, за апартман на ден. 
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената не е вклучен превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице 
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ