You are currently viewing вила  МАРИЕВА – Канали 2024

вила  МАРИЕВА – Канали 

ОПИС

Студиа Мариева се наоѓаат во Канали, Јонски брег, на 200м одалеченост од плажа. Вилата располага со мал број на апартмани, во нејзин склоп има базен, беплатен за користење на гостите од вилата, со бесплатни лежалки околу базен, паркинг. 
Климата се доплаќа по 3еур на ден, се плаќа на лице место. Располагаме со 2 мезонети со капацитет за 4 возрасни лица + 1 дете (до неполни 4год) може да дели легло родители, мезонетите имаат посебна спална на ниво која излага на сопствена тераса, дневна соба со 2 посебни легла, кој не се споени, од дневната соба се излага на сопствена тераса, која излага према градина и базен, а дневниот престој е споен заедно со кујнскиот дел и има ТВ и wi-fi бесплатно. 
Максимум капацитет од 5 лица (од кој последното е дете до 4год кое дели легло со родители) 
                               ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 7 НОЌЕВАЊА
                 (првите две и последните две смени се промо термини, и не подложат на попуст)

-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE ПРОДАЖБА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. мезонет за 4 лица Промо цени
28.05-04.06.2024 7 219 Промо цена
04.06-11.06.2024 7 339 Промо цена
11.06-18.06.2024 7 439  
18.06-25.06.2024 7 469  
25.06-02.07.2024 7 579  
02.07-09.07.2024 7 679  
09.07-16.07.2024 7 699  
16.07-23.07.2024 7 729  
23.07-30.07.2024 7 749  
30.07-06.08.2024 7 749  
06.08-13.08.2024 7 749  
13.08-20.08.2024 7 749  
20.08-27.08.2024 7 729  
27.08-03.09.2024 7 509  
03.09-10.09.2024 7 429  
10.09-17.09.2024 7 349 Промо цена
17.09-24.09.2024 7 239 Промо цена

Максимум капацитет е 5 лица, или 4 лица + 1 дете до 4год кое дели легло со родители. 
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден се плаќа во објектот
Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

 • Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице 
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

 • Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Канали:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ