Вила Pelagos – Врахос

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2019

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

–   5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

 

 

Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има широк кеј на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

PELAGOS studios – “B“ кат. Се наоѓа на 30 м. од самата плажа. Сите студиа имаат тераси кои имаат директен

поглед на море. Вилата располага со голем паркинг и двор, а се наоѓа на почетокот од шеталиштето. Студијата

се опремени со кујни, тоалет, ТВ и клима (долата 5 € на ден).

 

 

ТЕРМИН НОЌИ 1/2 студио 1/2+1 стд КОМЕНТАР
26.05. 7 89 99 ПРОМО ЦЕНИ
02.06. 7 119 129 ПРОМО ЦЕНИ
09.06. 7 139 149 ПРОМО ЦЕНИ
16.06. 7 199 209  
23.06. 7 269 279  
30.06. 7 279 289  
07.07. 7 331 341  
14.07. 7 375 385  
21.07. 7 410 420  
28.07. 7 410 420  
04.08. 7 410 420  
11.08. 7 410 420  
18.08. 7 380 390  
25.08. 7 350 360  
01.09. 7 280 290  
08.09. 7 210 220  
15.09. 7 159 169 ПРОМО ЦЕНИ
22.09. 7 110 120 ПРОМО ЦЕНИ

 

 

 

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

 

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 40€ Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз Врахос :

 

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)

04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

–    Цените се дадени за наем по студио за 7 ноќевања во ЕУР, за уплата исклучиво во МКД, по курс 1 Евро

= 62,00; Доплата за клима – 5 еур на ден.

 

–    За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.

 

–    Термините обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

 

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст

*попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител.

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “С-ТРАВЕЛ“.