You are currently viewing Вила  Раниа-Неос Мармарас 2024

Вила  Раниа-Неос Мармарас 2024

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

 Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа (3мин пешачење) и на 300м од центарот на градот.

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна( мини опремена), тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.        http://raniahouse.gr/

 

20% ПОПУСТ ДО 31.01.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ

РЕЗЕРВАЦИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024

 

ТЕРМИН НАЕМ 1/3АПП 1/4АПП 1/5АПП
19.05.-26.05.2024 7 ноќи 220  250   290 
26.05.-02.06.2024 7 ноќи 260   310   360  
02.06.-09.06.2024 7 ноќи 320   370   410  
09.06.-16.06.2024 7 ноќи 410   460   490  
16.06.-23.06.2024 7 ноќи 450   490   510  
23.06.-30.06.2024 7 ноќи 490   530  580  
30.06.-07.07.2024 7 ноќи 510  550   610  
07.07.-14.07.2024 7 ноќи 560   590   660  
14.07.-21.07.2024 7 ноќи 630   690   750  
21.07.-28.07.2024 7 ноќи 630   690   750  
28.07.-04.08.2024 7 ноќи 630   690   750  
04.08.-11.08.2024 7 ноќи 630   690   750  
11.08.-18.08.2024 7 ноќи 630   690   750  
18.08.-25.08.2024 7 ноќи 590   650   710  
25.08.-01.09.2024 7 ноќи 510   580   660  
01.09.-08.09.2024 7 ноќи 400   450   510  
08.09.-15.09.2024 7 ноќи 320   370   470  
15.09.-22.09.2024 7 ноќи 270   320   360  
22.09.-06.10.2024 7 ноќи 230   250   290  

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 0,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ; деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А С-Травел