You are currently viewing Вила Сирагаст – Врахос 2023

Вила Сирагаст – Врахос

ВРАХОСПреубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… сите се со поглед према море.

Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур.     И во ресторанот на вила Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20 % на сеКлимата е вклучена во цената.

Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд 1/2+1/2aпп

-мазонета

04.06-11.06 7 160 180 200 220
11.06-18.06 7 210 220 230 250
18.06-25.06 7 320 340 360 390
25.06-02.07 7 360 380 400 430
02.07-09.07 7 420 440 460 490
09.07-16.07 7 430 450 470  500
16.07-23.07 7 440 460 480 510
23.07-30.07 7 450 470 490 520
30.07-06.08 7 450 470 490 520
06.08-13.08 7 450 470 490 520
13.08-20.08 7 440 460 480 510
20.08-27.08 7 420 440 460 490
27.08-03.09 7 320 340 360 390
03.09-10.09 7 250 270 290 320
10.09-17.09 7 190 210 230 250
17.09-24.09 7 150 170 190 210

 

 

Цените се изразени во евра(  62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 2800 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1800 денари.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време. 

Координати: 39.172313, 20.552489

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.