You are currently viewing Вила Сирагаст – Врахос 2024

Вила Сирагаст – Врахос

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,трета година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца до 12 г.), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси, WI-FI.. Сите се со поглед према море. Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафина и 2 води(0.5л) за само 7 еур. Во ресторанот на в.Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20%. Користењето на климата е вклучена во цената.
Координати: 39.172313, 20.552489

Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд 1/2+1/2aпп

-мазонета

02.06-09.06 7 180 200 220 260
09.06-16.06 7 240 260 280 320
16.06-23.06 7 340 360 380 440
23.06-30.06 7 380 400 420 490
30.06-07.07 7 440 460 480 560
07.07-14.07 7 460 480 500       580
14.07-21.07 7 480 500 520 600
21.07-28.07 7 490 520 540 620
28.07-04.08 7 490 520 540 620
04.08-11.08 7 490 520 540 620
11.08-18.08 7 490 520 540 620
18.08-25.08 7 480 500 520 600
25.08-01.09 7 460 480 500 580
01.09-08.09 7 360 380 400 460
08.09-15.09 7 260 280 300 360
15.09-22.09 7 200 220 240 290
22.09-29.09 7 160 180 200 240

Цените се изразени во евра( 1евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 1.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.
Цена за превоз: 2900 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 2200 денари.

Напомена:
Задолжително патничко здравствено осигурување 
Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност  на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.