You are currently viewing Вила Шишевиќ – Будва

Вила Шишевиќ – Будва

ОПИС:

Локација: Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва– бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Соби: Располага со: 1/2 студија (еден дупли или два поединечни), 1/3 (три поединечни кревети или дупли со еден поединечен), 1/2+2 (еден дупли + еден дупли) – студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима – вклучени во цената. 

Плажа: 100 метри од Словенска плажа.

Координати: 42.288760, 18.843500

ЦЕНОВНИК: 

Период Ноќевања 1/2 1/2+1 1/3(1+1+1) 1/2+2
05.06-12.06 7 79 89 99 109
12.06-19.06 7 99 109 119 129
19.06-26.06 7 119 139 159 179
26.06-03.07 7 149 169 189 209
03.07-10.07 7 189 209 229 249
10.07-17.07 7 209 229 249 269
17.07-24.07 7 239 259 279 299
24.07-31.07 7 259 279 299 319
31.07-07.08 7 259 279 299 319
07.08-14.08 7 259 279 299 319
14.08-21.08 7 239 259 279 299
21.08-28.08 7 199 219 239 259
28.08-04.09 7 149 169 189 209
04.09-08.09 4 79 89 99 109
08.09-12.09 4 69 79 89 99
 • Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 и 4 ноќевања – без превоз!!!

Цената вклучува:

 • Наем на студио за 7 и 4 ноќевања

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Доплата за туристичка такса 1€ по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5€.

Доплати и попусти:

 • Автобуски превоз: 40€ – повратен билет, 25€ за деца, 25€ – еден правец, 15€ за деца

Поаѓање за Црна Гора

 •  Прилеп: 00.15 ч,
 • Битола: 01:00 ч.  
 • Враќање: од Будва во 14:00 ч.

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ