You are currently viewing Вила Тула-Неи Пори 2023

НЕИ ПОРИ  ВИЛА  ТУЛА

Неи Пори е место кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила ТУЛА  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои (  студија 1/2, студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден.

                             – 10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

                                       *попустот не важи за промо цени

 

термин

ноќи  1/2 ПРИЗЕМЈЕ

студио

 

 1/3

ПРИЗЕМЕ

студио

 

1/3

СПРАТ

СТУДИО

 1/3+1/2

дуплекс

 

21.05.2023

7 99 промо 109 промо 120 промо 190 промо
28.05.2023 7 139 промо 149 промо 160 промо 230 промо
04.06.2023 7 189 199 209 280
11.06.2023 7 249 259 279 360
18.06.2023 7 279 289 300 400
25.06.2023 7 299 309 329 450
02.07.2023 7 319 329 349 490
09.07.2023 7 339 349 379 510
16.07.2023 7 359 369 389 520
23.07.2023 7 359 369 389 520
30.07.2023 7 379 389 409 540
06.08.2023 7 379 389 409 540
13.08.2023 7 359 369 389 520
20.08.2023 7 330 340 360 450
27.08.2023 7 299 309 319 400
03.09.2023 7 259 промо 269 промо 279 промо 340 промо
10.09.2023 7 199 промо 209 промо 219 промо 270 промо
17.09.2023 7 169 179 189 209

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 1/2 СТУДИО Е НЕРЕНОВИРАНО СТУДИО НА ПРИЗЕМЈЕ

1/3 СТУДИО ПРИЗЕМЈЕ СЕ НЕ РЕНОВИРАНИ СТУДИЈА ВО КОЈ КУЈНАТА Е ИЗДВОЕНА ОД СПАЛНАТА

1/3 СПРАТ Е РЕНОРИРАНО СТУДИО СО ПРОСТРАНА ТАРАСА НА 1-ВИ  СПРАТ

1/3+1/2 ДУПЛЕКС СЕ НАОЃА НА 1-ВИ СПРАТ РЕНОВИРАНО

Услови под кои важи аранжманот

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. 
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на  СКТМ и  С-ТРАВЕЛ