You are currently viewing Вила Велисариос – Врахос 2024

Вила Велисариос – Врахос 2024

ОПИС:

Вила Велисaриос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, изолирана од бука и врева, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремана со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

ПОПУСТИ:

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2024
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024. СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќи 1/2+1 (2 возр + 1 дете до 11,99г) 1/3 студио Коментар
21.05-28.05.2024 7 109 139 Промо цени
28.05-04.06.2024 7 169 189 Промо цени
04.06-11.06.2024 7 239 259 Промо цени
11.06-18.06.2024 7 259 279  
18.06-25.06.2024 7 279 299  
25.06-02.07.2024 7 309 329  
02.07-09.07.2024 7 379 399  
09.07-16.07.2024 7 439 459  
16.07-23.07.2024 7 439 459  
23.07-30.07.2024 7 439 459  
30.07-06.08.2024 7 439 459  
06.08-13.08.2024 7 439 459  
13.08-20.08.2024 7 399 409  
20.08-27.08.2024 7 339 359  
27.08-03.09.2024 7 259 279  
03.09-10.09.2024 7 219 239  
10.09-17.09.2024 7 179 199 Промо цени
17.09-24.09.2024 7 139 159 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– Доплата за клима – 6 € на ден

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.
 • Комплетна доплата до 01.06.2023 за резервации направи по промотивна цена.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ