You are currently viewing Вила Ана – Ксамил, Албанија 2021

Вила Ана Ксамил, Албанија

ОПИС:

Локација: Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонсо море со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања. Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. 

Соби: Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море

Содржини: Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. 

Плажа: На само 50-70м од вилата се наоѓа градската плажа. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа бора бора.

ПРОМО – 10% ПОПУСТ НА ПОСТОЕЧКИТЕ ЦЕНИ ДО 20.06.2021

ЦЕНОВНИК :

Термин Ноќевања 1/4 апартман
04.06 – 11.06.2021 7 140€
11.06 – 18.06.2021 7 160€
18.06 – 25.06.2021 7 199€
25.06 – 02.07.2021 7 250€
02.07 – 09.07.2021 7 299€
09.07 – 16.07.2021 7 369€
16.07 – 23.07.2021 7 369€
23.07 – 30.07.2021 7 369€
30.07 – 06. 08.2021 7 369€
06.08 – 13.08.2021 7 369€
13.08 – 20.08.2021 7 369€
20.08 – 27.08.2021 7 299€
27.08 – 03.09.2021 7 250€
03.09 – 10.09.2021 7 199€
10.09 – 17.09.2021 7 160€
17.09 – 24.09.2021 7 140€
 • Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања!!!

Цената вклучува:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:
Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 
Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €
Доплата за Трансфер од Штип +10 €
Деца од 2-11,99год: -40 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:
Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) / Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) 
Битола-Саранда – 50€
Битола-Ксамил- 50 €
Доплата за Трансфер од Кичево + 10 €
Деца од 2-11,99год: -40 €

 

СЛИКИ : 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!
 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери).
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената.
 • Во апартманите има пешкири.
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник.
 • Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ