Вила Ана -Ксамил 2021

Вила Ана Ксамил 2021

ОПИС :

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонсо море со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања.
Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови.

Вила Ана

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани. Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа бора бора.

ЦЕНОВНИК :

10% попуст до 20.03,2021 за уплата во готово

 

Термин Ноќевања 1/4 апартман
04.06 – 11.06.2021 7 140€
11.06 – 18.06.2021 7 160€
18.06 – 25.06.2021 7 199€
25.06 – 02.07.2021 7 250€
02.07 – 09.07.2021 7 299€
09.07 – 16.07.2021 7 369€
16.07 – 23.07.2021 7 369€
23.07 – 30.07.2021 7 369€
30.07 – 06. 08.2021 7 369€
06.08 – 13.08.2021 7 369€
13.08 – 20.08.2021 7 369€
20.08 – 27.08.2021 7 299€
27.08 – 03.09.2021 7 250€
03.09 – 10.09.2021 7 199€
10.09 – 17.09.2021 7 160€
17.09 – 24.09.2021 7 140€

 

СЛИКИ : 

Цената вклучува:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима

Цената НЕ вклучува:

 • Доплата за превоз 50 евра/ за деца (2-11.99  год.) 40 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса

 

Дополнителни информации

 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-11.99  год.) 40 евра
 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
 • Во апартманите има пешкири
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
 • Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
 • За ова патување важат општите услови за патување на С- ТРАВЕЛ и СКТМ