You are currently viewing Вила Атанаси – Амудија 2024

Вила Атанаси се наоѓа во Амудиа, веднаш до вила Вагиа, на 50метри одалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студиа кој се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа према градина, и еден апартман (една спална соба, и просторија со кујна каде има уште 2 кревета) кој се наоѓа на први спрат, со една тераса која гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, тв, клима (со доплата од 6еур на ден на лице место)

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

ВИЛА АТАНАСИ – АМУДИА  
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА  
Термини Ноќевања 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица
21.05-28.05.2024 7 109 129
28.05-04.06.2024 7 139 169
04.06-11.06.2024 7 209 239
11.06-18.06.2024 7 259 299
18.06-25.06.2024 7 299 329
25.06-02.07.2024 7 339 X
02.07-09.07.2024 7 469 519
09.07-16.07.2024 7 469 519
16.07-23.07.2024 7 479 529
23.07-30.07.2024 7 479 529
30.07-06.08.2024 7 499 549
06.08-13.08.2024 7 499 549
13.08-20.08.2024 7 499 549
20.08-27.08.2024 7 379 429
27.08-03.09.2024 7 299 329
03.09-10.09.2024 7 259 299
10.09-17.09.2024 7 169 189
17.09-24.09.2024 7 129 149
         

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите три и последните два термина се ПРОМО цени.

Информации; време на поаѓање, град, места на поаѓање, цени до Јонски брег

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

време на поаѓање град место на поаѓање возрасен дете 2-12
01:00 Скопје      Дрводекор – трансфер 60 50
01:45 Велес      БП кружен тек – трансфер 60 50
00:45 Штип      Паркинг пред пошта – трансфер до Велес 75 65
02;30 Кавадарци      БП Макпетрол, Дреново 60 50
03:20 Прилеп      БП Лук Оил – трансфер 55 45
04:00 Битола      Автобуска станица Транскоп – на перон 55 45
03.15 Ресен      Спроти автобуска станица – трансфер 60 50
02:30 Охрид      БП Лук Оил излез за Битола – трансфер 60 50
02.15 Струга      Хотел Дрим – трансфер до Битола 60 50

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на заминување од Грција:

 ЛЕФКАДА
грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали
ВРАХОС – ПАРГА
грчко македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
13;45 13;45 Парга

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “С-Травел“