Вила АТАНАСИ – Амудија

Вила Атанаси се наоѓа во Амудиа, веднаш до вила Вагиа, на 50метри одалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студиа кој се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа према градина, и еден дуплекс апартман кој се наоѓа на први спрат, со една тераса која гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, тв, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место)

Gps coodrinates: GPS:39.242180, 20.480588

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.03.2019

 

ВИЛА АТАНАСИ – АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќевања 1/3 студио за 3 лица 2/4 апартман за 4 лица Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2019 7 49 69 Промо цена
29.05-05.06.2019 7 69 89 Промо цена
05.06-12.06.2019 7 89 109 Промо цена
12.06-19.06.2019 7 129 159 Промо цена
19.06-26.06.2019 7 199 249  
26.06-03.07.2019 7 249 299  
03.07-10.07.2019 7 279 339  
10.07-17.07.2019 7 329 379  
17.07-24.07.2019 7 339 399  
24.07-31.07.2019 7 359 419  
31.07-07.08.2019 7 359 419  
07.08-14.08.2019 7 359 419  
14.08-21.08.2019 7 359 419  
21.08-28.08.2019 7 299 349  
28.08-04.09.2019 7 229 259  
04.09-11.09.2019 7 189 239  
11.09-18.09.2019 7 119 139 Промо цена
18.09-25.09.2019 7 79 99 Промо цена
25.09-02.10.2019 7 69 79 Промо цена

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години:  Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст (на аранжманот со помала цена)
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  • Важат Општите услови на СКТМ и Т.А С-ТРАВЕЛ“

Време на поаѓање за Амудиа:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.