Вила ATRIUM  – Лептокарија  2020

Вила ATRIUM „А“ категорија се наоѓа во Лептокарија, градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Опис на објектот

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа во мирниот дел на Лептокарија (на левата страна), на само 100 м. од главната улица, на  150 м. од прекрасната песочна плажа,каде што постои можност за употреба на лежалки и чадори, со користење на пијалок.      Вила Атриум е убава, нова, има базен, голем заедничка тераса и простран покриен атриум за дружење, за играње на карти Составена од 1/2,1/3 и 1/4 студиа. Секое студио е опремено со модерно кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената), тераса.

Сместување во собите: 15:00h. (локално време)
Напуштање на собите:   10:00h. (локално време)

 

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2019
– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

– 07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
23.05 – 30.05 7 59* 79* 89*
30.06 – 06.06 7 99* 109* 119*
06.06 – 13.06 7 119* 139* 149*
13.06 – 20.06 7 179 189 199
20.06 – 27.06 7 209 219 229
27.06 – 04.07 7 239 249 259
04.07 – 11.07 7 259 269 279
11.07 – 18.07 7 279 289 299
18.07 – 25.07 7 299 309 319
25.07 – 01.08 7 299 309 319
01.08 – 08.08 7 299 309 319
08.08 – 15.08 7 299 309 319
15.08 – 22.08 7 299 309 319
22.08 – 29.07 7 279 289 299
29.07 – 05.09 7 209 239 249
05.09 – 12.09 7 179 199 209
12.09 – 19.09 7 139* 159* 169*
19.09 – 26.09 7 89* 99* 109*
26.09 – 03.10 7 59* 69* 79*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
Термините кои се обележани со * се ПРОМО и не подлежат на попуст
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Клима уредот
Е вклучен во цената.
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 30€
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€

Деца од 2 до 11,99 години:
попуст 10 од редовната цена од Скопје
попуст 15 од редовната цена од Битола, Прилеп
Деца до 1,99 години бесплатно
Попуст за возрасни лица над 63 г.10€ од редовната цена

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (Сабота ) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа  (Сабота ) :

05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
на ВТОРИОТ ТЕРМИН
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм

 

Важат Општите услови на Т.А. С-ТРАВЕЛ