You are currently viewing Вила Луна – Ксамил, Албанија 2021

Вила Луна – Ксамил, Албанија

ОПИС:

Локација: Вила Луна се наоѓа на 200м од центарот на градот Ксамил. Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење…

Соби: Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица. Собите располагаат со сопствен тоалет, клима и Wi-Fi.

Плажа: На само 70 метри од вилата се наоѓа прекрасната плажа Bella Vista.

ЦЕНОВНИК: 

LUNA – KSAMIL
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 ( студио за две лица) 1/3 ( студио за 3 лица) 1/4 ( студио за 4 лица) 2/6 ( апартман за 6 лица) Промо цени на кои не следува попуст
28.05 – 04.06.2021 7 60 71 83 107 Промо цена
04.06 – 11.06.2021 7 83 95 107 155 Промо цена
11.06 – 18.06.2021 7 164 175 186 241  
18.06 – 25.06.2021 7 186 197 219 274  
25.06 – 02.07.2021 7 208 219 230 307  
02.07 – 09.07.2021 7 252 263 285 351  
09.07 – 16.07.2021 7 296 307 329 406  
16.07 – 23.07.2021 7 296 307 329 406  
23.07 – 30.07.2021 7 296 307 329 406  
30.07 – 06.08.2021 7 296 307 329 406  
06.08 – 13.08.2021 7 296 307 329 406  
13.08 – 20.08.2021 7 296 307 329 406  
20.08 – 27.08.2021 7 285 296 318 384  
27.08 – 03.09.2021 7 252 263 285 351  
03.09 – 10.09.2021 7 164 175 197 230  
10.09 – 17.09.2021 7 142 153 164 186  
17.09 – 24.09.2021 7 107 119 131 143 Промо цена
24.09 – 01.10.2021 7 71 83 95 119 Промо цена
 • Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања!!!

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Клима

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Превоз:

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:
  Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 
  Скопје-Саранда – 50€
  Скопје-Ксамил- 50 €
  Доплата за Трансфер од Штип +10 €
  Деца од 2-11,99год: -40 €

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:
  Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) / Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) 
  Битола-Саранда – 50€
  Битола-Ксамил- 50 €
  Доплата за Трансфер од Кичево + 10 €
  Деца од 2-11,99год: -40 €

 • Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!
 • Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ
 • Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ