Вила Луна – Ксамил, Албанија

-15% попуст за резервација за термин 31.07-07.08
Цените на табелата се со веќе пресметан попуст

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места
Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.
Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.
*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

LUNA KSAMIL
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 студио за 2 лица 1/3  студио за 3 лица 1/4  студио за 4 лица 2/6  апартман за 6 лица Промо цени на кои не следува попуст
29.05 – 05.16.2020 7 49 59 69 89 Промо цена
05.06 – 12.06.2020 7 69 79 89 129 Промо цена
12.06 – 19.06.2020 7 149 159 169 219  
19.06 – 26.06.2020 7 169 179 199 249  
26.06 – 03.07.2020 7 189 199 209 279  
03.07 – 10.07.2020 7 195 203 220 273  
10.07 – 17.07.2020 7 269 279 299 369  
17.07 – 24.07.2020 7 269 279 299 369  
24.07 – 31.07.2020 7 269 279 299 369  
31.07 – 07.08.2020 7 269 279 299 369  
07.08 – 14.08.2020 7 269 279 299 369  
14.08 – 21.08.2020 7 269 279 299 369  
21.08 – 28.08.2020 7 259 269 289 349  
28.08–04.09.2020 7 229 239 259 319  
04.09 – 11.09.2020 7 149 159 179 209  
11.09 – 18.09.2020 7 129 139 149 169  
18.09 – 25.09.2020 7 89* 99* 109* 119* Промо цена
25.09 – 02.10.2020 7 59* 69* 79* 99* Промо цена

Термините обележани со * се промо цени и на нив не следува попуст

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќевања
  • Користење клима уред,
  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Превоз
  • Патничко осигурување

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Скопје-Валона- 45 €
Скопје-Саранда – 55€
Скопје-Ксамил- 55 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – 40€ по лице
Битола-Валона- 40 €
Битола-Саранда – 50€
Битола-Ксамил- 50 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Доплата за Трансфер од Кичево + 5 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Охрид -Валона- 30 €
Охрид -Саранда – 40€
Охрид -Ксамил- 40 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж